Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar Képzőművészeti Egyetem...

Whatshername kérdése:

Magyar Képzőművészeti Egyetem vagy VISART Művészeti Akadémia?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb,ha lehet ilyet kérdezni?Eddig úgy tűnik nekem,hogy a MKE inkább hagyományos oktatást gyakorol,a VISART meg modernebbet...melyiket választanátok?
2011. okt. 29. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én szívem csücske a Moholy-Nagy, utána a MKE. Ez attól is függ, hogy milyen szakra szeretnél menni, csak alap, vagy mester képzés is érdekel? Mi szeretnél lenni, mivel szeretnél foglalkozni? És a legfontosabb nyitott vagy e a picit modernebbre? És hozzád melyik áll közel?
2011. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Grafikusművész szeretnék lenni,de a festészet és az illusztrálás is nagyon érdekel.Épp azt nem tudom eldönteni,mi lenne jobb,a modernebb vagy a hagyományosabb...tudom,a MOME-n is van tervezőgrafika,azon is filózok...Te oda jársz?Nehéz volt bekerülni?Milyen az oktatás?
2011. okt. 30. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem-nem. Nagy álmom volt a MOME-n tanulni. De feladtam, mert úgy gondolom ehhez túl kevés vagyok MOST. Lehet pár év múlva megpróbálom, nem adtam fel, nem is akarom feladni a "művész" énemet. Nem is tudnám...

De fent kell tartanom magamat valahogy, ezért most kicsit jegelem a témát.

Az én szívemhez egyébként egyre inkább a modern, az új az ami kicsit közelebb áll. Szeretek elgondolkozni egy-egy alkotás mondanivalóján. Szeretem azokat az érzéseket amiket kivált belőlem a modern művészet.

De nagyon végletes vagyok, ezért például rajongok az antik dolgokért, régiségekért.

Az emberek többsége viszont túl sarkos, túl földhözragadt még mindig. Sokan nem értékelik az újat, a régit szeretik, a megszokottat. Egyenlőre talán még mindig csak a szakma az aki szereti ezt az "elvont", sokszor különc újdonságot.

De a legfontosabb, te hogy tudsz jobbat alkotni? Mi az ami hozzád közelebb áll? Miben érzed magad otthonosnak?

De amit tudnod kell, nagyon nehéz bekerülnöd. Itt nincs érettségi, meg hozott pontok. Három rosta van, és a végén csak a legjobbak maradhatnak, rengetegen csak sokadik próbálkozásra kerülnek be. (De gondolom ezt tudtad.)

A helyedben mindkét helyre beadnám a jelentkezésemet.

2011. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még mindig vívódok a kettő között,mindegyik mellet más jó érv szól...a modernt én úgy értettem,hogy a Visarton már sokkal inkább a számítógépes grafikára helyezik a hangsúlyt,míg az MKE-n a hagyományos grafikára.Igazából engem mindkettő érdekel,legszívesebben mindkettőt egyszerre tanulnám.

Igen,tudom milyen a felvételi,már voltam tavaly.Visartnál még nem,vajon ott is ilyen szigorúak?Hát majd kiderül...

Még egyszer köszi a választ!!

2011. okt. 31. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Még kérdés lehet az is: milyen diplomát akarsz? Egy külföldön is értékes francia diplomát vagy egy magyart amit bármilyen jó is a MOME ( illetve volt ) mégiscsak kevesebben ismernek. És még az is kérdés lehet, hogy egy nagy " gyárba " akarsz járni ahol a " ketteske " vagy, vagy egy kis elit suliba. Szerintem érzed a választ a kérdéseimből :)
2011. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a véleményt!

Igen,ez egy erős érv a Visart mellett,hogy külföldön is elismert diploma amit adnak,viszont csak Bachelor,nem mester fokozatú!

2011. nov. 16. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen a Képző és a hozzá hasonló rangos nagy múltú egyetemek jöhetnek csak szóba az ilyen Visart féle tákolmányokról had írjak néhány szót Visart: 1. évi egy milkóba kerül(3éve ennyi volt) miközben színvonal semmi 2. ha urambá befizetted a pénzt azután már csak peres úton tudod vagy még úgysem tudod kihúzni belőlük 3. felvételinél csak azt kérdezik hogy tudod e finanszírozni a sulit más nemérdekli őket, lényegében újgazdag tehetségtelen hülye gyerekeknek készült akik pénzért diplomához juthanak!
2013. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%
Én mindenkinek a VISART-ot javaslom, modern, gyakorlatias a képzés, nem kell szakot választanod, átfogó képzést kapsz, ami iszonyú hasznos a munkában. Diplomát EU-ban mindenhol elfogadják, ami ebben a szakmában királyság!Ja, és már sokan a suli alatt dolgoznak, pénzt keresnek, nem is akármennyit, simán visszajön a tandíj! Állást pedig senkinek nem kell keresgélnie, miután végzett. Azért ezt nem sok suli mondhatja el magáról a mai világban....
2015. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden művész egyetem drága, ha nem államira megy. Visart jobb választás, ha nem kérsz a magyar felsőoktatás elavult módszereiből.
2023. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!