Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át lehet íratkozni másik...

Át lehet íratkozni másik iskolába, évközben?

Figyelt kérdés

10. osztályos szakiskolás tanuló vagyok, és szeretnék átmenni egy másik suliba.

Az a baj hogy van 8-9 igazolatlan órám és a tanárgyakból se állok fényesen. Azért szeretnék átmenni, másik iskolába mert pont az itteni környezet miatt romlott meg a teljesítményem.

Azt tudom, hogy szakiskolából, csak úgyanúgy szakiskolába lehet átmenni, de egyáltalán van rá lehetőség év közben?


2010. nov. 30. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

persze hogy van!


beszéld meg szüleiidel mondd el ezt az ofődnek és már onnatol alakul majd magátol :) én is év közbe válotottam sulit és nem bántam meg :)

sok sikert

2010. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetőség van.


Először is, keresd meg azt az iskolát, ahová szívesebben járnál (szülővel). Menj a titkárságra (igazgatóhoz), és mondd el, hogy szeretnél átiratkozni. Ha van hely (általában csak ezen múlik), átvesznek, és akkor kiállítanak egy "Befogadó Nyilatkozatot", amit elküldenek postán vagy Veled a volt sulidba, igazolva, hogy már másik suliban folytatod tanulmányaidat.

Ez azért kell, mert tanköteles vagy és valahol tanulnod kell.


Év közben a tanév eleje, illetve az első félév végéig "szerencsés" átmenni (keveset kell bepótolni!).


A napló fénymásolatát vinned kell magaddal!!! (jegyek, hiányzások). Ezt kérni fogják az új suliban.

2010. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát én inkább a félévi bizi után akarnék átmenni mert javítani szeretnék, mert így félek hogy esélyem sincs hogy átvegyenek. :S

2010. nov. 30. 20:32
 4/5 A kérdező kommentje:

És még az lenne a kérdésem, hogy úgy is át lehet másik iskolába menni, hogy nem azt a szakmát tanulnám amit a mostaniba, hanem teljesen mást?

Mert a mostanit teljesen megbántam stb ....

2010. dec. 2. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel tizedikes szakképzős tanuló vagy, az átmenetel más szakmára nem lehet gond!!!! )-10. évfolyam csak alapozó évfolyam!


Tanulj olyat, ami érdekel, de áll meg a helyed!


(Előző voltam.)

2010. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!