Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki informatikai mérnökass...

Műszaki informatikai mérnökasszisztens szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemre menni, eredetileg a mérnök informatikus szakot jelöltem volna elsőnek, de mondták h oda kb matematikusnak kell lenni h azt elvégezze az ember, és hát nekem soha nem volt az erősségem a matek. Ezért gondoltam esetleg erre a szakra, mivel ez egy felsőfokú szakképzés, ezért gondoltam annyira nem nehéz mint a mérnök info ami diplomát ad. Illetve mennyire könnyű ezzel elhelyezkedni?Nyilván nehezebb mint a mérnök infóval,de mégis?
2010. dec. 5. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
attól függ, ha a középmatekon is vért izzadsz nem ajánlom. de ha emelt szinten megy a matek akkor csapj bele
2010. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Matek nagyon nincs, sőt, záróvizsgán nem is emlékszem, hogy valamit számolni kellett volna egyáltalán. Elhelyezkedni vele nehéz, főleg pályakezdőként (pedig aztán olyan sok ilyen végzettségű nem hiszem, hogy van, ahová én jártam 90% felett volt a kibukottak aránya, nem az a tipikus, ha bejártál, akkor már pofára 2es a vizsga okj ez:)). Én amondó vagyok, hogy ha félsz a matektól a főiskolán akkor érdemes ezzel kezdeni, utolsó évedbe meg jelentkezni főiskolára. Vizsga után nyáron, ha nem találsz állást szeptemberig vele, nem is érdemes tovább keresni elkezded a főiskolát/egyetemet, mindjárt egy 50-60 kredittel (ha ugyanabba az iskolába jelentkezel ahol végezted a mérnökasszisztenst beszámolják 100%osan) és lazább a 4 éved, lesz időd matekozni.
2010. dec. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!