Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építésznek felvennének 3-as...

Építésznek felvennének 3-as matekkal?

Figyelt kérdés

Elég jól sikerült az érettségim (igaz, 6 éve érettségiztem).

magyar:5

töri:5

vendéglátás:5

német:4

matek:3

matekból jó voltam mindig, de az érettségit jól elszúrtam.

a bizonyítványomban az utolsó 2 év 4-es.

Szerintetek van esélyem pontok alapján bejutni vagy felvételiznem kell?Kb 420 pontom van.


2010. dec. 6. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Felvi.hu-n megnézed az eddigi felvételi pontszámokat és annak alapján meglátod, hogy van-e esélyed bekerülni.

Olyan pedig nincs, hogy ha nincs elég pontszámod, akkor felvételizni kell. Nincs külön felvételi, legfeljebb alkalmassági bizonyos szakokon.


Másrészt az, hogy bekerülsz-e hármas érettségivel még semmit nem jelent arra nézvést, hogy nem vérzel-e el esetleg az első zéhán, mert lövésed sem lesz a szükséges matematika-anyagról.

2010. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a matek érettségi mellé kellene még fizika vagy rajz vagy valami gépészeti, mert a legtöbb mérnökihez ezt kérik, ahogy tudom, van rajz alkalmassági is. de ha nincs meg a pontod, akkor nem mehetsz külön felvételizni.

3as érettségi matek elég gyenge, első félév után ki fogsz pottyanni, ott már nem fogják úgy a szádba rágni, mint középiskolában.

2010. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja és az, hogy a magyar, töri, vendéglátás, nyelv hogy sikerült, egy mérnöki szakon a kutyát nem érdekli, ezért írtam, hogy kellene fizika vagy rajz vagy valami olyan érettségi, ami a mérnökihez kötődik (meg tudod nézni, hogy az adott szak milyen tárgyat kér)

második voltam

2010. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Építészhez kötelező a fizika érettségi. Jelen tárgyaiddal egyébként semmilyen mérnöki szakra nem jelentkezhetnél, mivel a matek mellé kell vagy fizika, vagy infó, vagy valamilyen más szakmai tárgy szaktól függően. Innentől kezdve 420 pontod nincs is, max egy bölcsészkaros szakon, de mérnökin jelenleg 0 pontod van.
2010. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lenne, ha felvennének... Azért van a felvételi eljárás, hogy kiszűrjék az oda nem valókat. Például akik nem tanulták meg a matekot.
2010. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Le kell érettségizned fizikából, ezt jól mondták a többiek, valamint nem árt rajz előkészítőre járnod.

Én a BME-re jártam építész karra, és azt kell mondjam, hogy van 2 félév matek, integrálás, deriválás, de azért messze nem olyan véres, mint a többi BME karon - és ha azt túlélted (mondjuk azért a hármas szintedet nem árt majd kicsit felturbózni, de nem megoldhatatlan), akkor onnantól kezdve szorozni kell tudni, összeadni, kivonni, osztani, gyököt vonni és időnként szögfüggvényt számolni. Ennyi.


Fizikából csak statika kell, semmi misztikus elektromosságtan vagy hasonló nincs, még dinamika sem. A házak optimális esetben nem mozognak ;))).


A térlátás, az viszont rohadt fontos dolog. Ha a geometria is nyögve nyelősen ment, akkor nem javasolnám, nem neked való, nem lelnéd benne örömödet.

Valamint nem élnéd túl az első ábrázoló geometria félévet sem... mert az viszont _rohadt kemény_, és sehogy máshogy nem teljeseíthető, csak ha megérted.

2010. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!