Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HELP! Földmérő mérnök? NYME...

HELP! Földmérő mérnök? NYME földmérő és földrendező mérnöki? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Földmérést néztem ki magamnak, mint célt.

-Szerintetek milyen?

-Elhelyezkedési lehetőségek milyenek?

-Fizetésről esetleg tud valaki valamit?

-Mi a véleményetek az NYME-en induló képzésről? (máshol nem találtam ilyen irányú képzést)


Vagy hol van egyáltalán ilyen képzés? Melyik a legjobb közülük?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 6. 15:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehetőség szerint Bp-en szeretnék tanulni, de ha kell, megyek másfelé is szívesen.
2010. dec. 6. 15:38
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Jelenleg a korábban földmérő mérnöknek hívott képzés az építőmérnök képzésen belül folyik. 1,5 év után a geoinformatika ágazatot kell választani, ha még akkor is ez érdekel.

A Műegyetemen minden szakirány indul, igaz hogy elég kevesen választják a földmérést végül.


Jelenleg az építőiparban is elég nagy a pangás, úgyhogy építőmérnökként is egyre nehezebb elhelyezkedni.

2010. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Az előző óriási baromságot írt. Az, hogy az építészeknek vagy építőknek (nem tudom pontosan melyiknek) van geodéziája, mint tantárgy, nem jelenti azt, hogy földmérők lehetnek. Földmérő mérnöknek csakis a NYME-GEO karán lehet tanulni, és a geoinformatika minden szakmában mást jelent. Általánosan fogalmazva: földdel foglalkozó informatika. Nos ezt csak onnan tudom, hogy én NYME-GEO földmérő és földrendező mérnöki szakára járok.


A kérdezőnek válaszolva:

1. Ezt majd később.

2. Az elhelyezkedési lehetőségek nagyon is jók.

3. Fizetésről nem sokat tudok, de majd meglátjuk.

4. Máshol nincs ilyen irányú képzés. Csak a nyme-geo-n lehet földmérő mérnöknek tanulni. A véleményt is majd később.


Ha szeretnél a "majd későbbre" választ kapni (ami ide hosszú lenne, meg az úgy igazi, ha elmondod, hogy pontosan mire vagy kíváncsi), akkor küldhetsz privát üzenetet, vagy majd felvehetsz msn-re.

2010. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Az első vagyok. Kedves előző, én a BME építőkarára járok, és nálunk is végeznek földmérők, igaz ők 8 félévig tanulják a szakmát, mivel tanulnak egy kevés statikát is. Arról hogy nálatok nem képeznek ki építősöket, ezért más a szakotok neve arról nem tehetek.


Nálunk az építőipari geodézia szakirányosok ugyanúgy 4 évig tanulnak mindenféle geodéziát, kiegyenlítő számításokat, kataszteri-informatikát, térinformatikát, vetülettant és egyéb tárgyakat, mint ti(megnéztem a mintatanterveteket)és ugyanazokra a jogosultságokra jogosultak.

2010. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Akkor mindketten tévedtünk, én is belenéztem a bme emk-ba, és valami tényleg van ott. Viszont az téves, hogy beleolvasztották az építőmérnökibe. Ismerősöm most mondta, hogy geo-n komolyabb képzés folyik ilyen téren mint bme-n, de sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. Mindenesetre nem sok földmérő van, ezért biztos az elhelyezkedés.
2010. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én most szerkezetépítő msc-és vagyok, így sem a nálunk folyó földmérő sem a nálatok folyó képzés erősségeit, nehézségét nem ismerem, ettől függetlenül szeretjük azt hangoztatni, hogy a szerkezetes szakirányok nehezebbek :).


Az tény, hogy a kétciklusú képzés megjelenéséig nálunk is volt külön földmérő szak, és ők ugyanazt tanulták 1,5 évig, mint az építőmérnök szakosok (együtt voltak a tárgyaik). Az is tény, hogy a BSc képzés megjelenésével nálunk megszűnt a külön földmérő szak, és ahelyett megjelent az építőmérnök szakon belül a geoinformatika ágazat (és azon belül a földmérős szakirányok). Szerintem ez eléggé összevonás szagú. Egyébként, azért a szerkezetesek és infrastruktúra-mérnökök is bőven tanultnak földmérős tárgyakat, egyik nyárra még egy jó kiadós mérőtábor is van...


Egyébként, mint földmérő tényleg kevesen végeznek és jobb az elhelyezkedési esély, de a nyári tapasztalataim alapján, már sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint pár éve volt és egyre kevesebb a beruházás... Mindenesetre, tény, hogy az építőiparral foglalkozó szakmákkal még mindig sokkal több lehetősége van az embernek, mint például egy szabad-bölcsésszel, vagy kommunikációval.


A kérdezőnek azt javaslom, hogy nézze meg az építőmérnök szakot indító intézményeket és szakirányaikat is. Sok sikert a felvételihez!

2010. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De viszont nekem általánosításnak tűnt, mivel te azt írtad, hogy külön földmérő szak már nincs, hanem össze van vonva az építőmérnökivel, de ez csak BME-n igaz.
2010. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Végignéztem az építőmérnök képzési palettát és valóban nincs máshol földmérő képzés, csak a NYME-en és BME-en. Én azt feltételeztem, hogy máshol is volt ilyen képzés régen és hasonlóan a BME-hez hozzácsapták az építőmérnök szakhoz. Így értem, hogy miért vagy ilyen optimista az elhelyezkedési lehetőségeket tekintve.
2010. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én BME-ről nem tudtam, és őszintén kicsit letört, mert én abban a tudatban éltem, hogy tényleg csak olyanok lesznek földmérők, akik NYME-re mentek, és valahogy ez amolyan egyediség érzést keltett bennem, de ha nincs igazam, hát nincs. Mindenesetre én szeretem ezt a szakot, még ha néha szenvedés is.
2010. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vízépítőmérnöki alapképzésen vagyok jelenleg, ugyanakkor tudomásom van arról, hogy mesterképzésen is van lehetőség földmérőre szakosodni. Lehet csak női mivoltomból gondolom így, nálunk minden év végén vannak mérőtáborok akár esik akár fúj, minden harmadnap megyünk ki mérni szintén akár esik akár fúj, és a hátam közepére nem hiányzik. Érdekes, és szeretem csinálni, kint vagyunk a szabadban, hiszen logikus, és a frisslevegőn vagyunk, de pl a mostani időjárási viszonylatokban elmondani nem lehet mennyire nem csípem, pedig külön vastag ruházatom van már rá. :) Gondold végig hogy szeretnéd e, kell hozzá szív és lélek az biztos! :) Mondjuk az is tény hogy 6000 kizáró körülmény van ami miatt nem lehet mérni, így kétlem hogy megkéne szakadniuk a melóban :) Viszont ha menni kell, hát menni kell! Én nem szeretném, azt tudom.
2010. dec. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!