Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű töri érettségire...

Emelt szintű töri érettségire hogyan tudnék jelentkezni?

Figyelt kérdés
Pesten kellene, valami olyan iskola ahol nem szivatnak :) Már rendelkezem középszintű érettségi bizivel, de kellene egy töri emelt , h tovább tudjak tanulni.. Ilyenkor felkészítéssel együtt vállal az iskola? Kb. mennyibe fog fájni nekem ez? Köszönöm előre is a hasznos válaszokat:)
2010. dec. 7. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt szintű központi! Értem ezalatt, hogy nem egy bizonyos iskolában jelentkezel reá, hanem központilag és majd aztán később kiküldik, hogy melyik iskolába leszel kiosztva.. Ez a lakóhelyedtől a legközelebbi elérhető suli lesz ahol tartanak majd emelt szintű törit!

Január vége körül kell leadni az érettségire való jelentkezést... A formanyomtatványt a oktatási hivatal bocsájtsa majd ki.. A Westend mellett van egy kirendeltsége ez ügyben. Bár interneten is meg lehet oldani! Ezekből kifolyólag a régi sulid vagy egy bizonyos suli nem fog vállalni emelt szintre való felkészítést. Ezt vagy magán úton lehet elérni, vagy egy magán tanár segítségével.

A jelentkezés nem vészes, viszont a magántanár már tud fájni.. Viszont, mivel ez egy töri így elég heti 1* járni magántancihoz.. Ő kikérdez majd illetve a későbbiek folyamán kijavítja a gyakorló feladatsoraidat illetve az esszéidet.

Ja és még annyit leírok, hogy kösd fel a gatyádat és mihamarabb kezd el tanulni az elejétől! Elég nagy anyag és szorgalom nélkül elég nehéz jól teljesíteni majd!


Ui.: Nekem 80% feletti lett:) És én is december vége felé kezdtem el készülni rá a 0ról...

2010. dec. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétabb válasz: az Oktatási Hivatalban kell jelentkezni, és pénzbe is kerül a jelentkezés. Itt megtalálsz mindent az érettségivel kapcsolatban:

[link]

Az általános tájékoztatásra kattintva a teteje táján megtalálod a tájékoztatót a vizsgára jelentkezésről, és abban le van írva az is, mennyibe kerül a vizsga.

2010. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszike :)

valaki tudna ajánlani egy felkészülési módot vagy tanárt vagy valamit, amivel legalább olyan 75-76%-osra meg tudnám csinálni az emelt törit? :)

2010. dec. 9. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizsgadíjat csak akkor kell fizetned, ha nem állsz jogviszonyban egyetlen középiskolával sem. Ha pl. technikumon tanulsz, és úgy szeretnéd újra letenni a vizsgát, akkor 1 alkalommal ingyenes lesz.
2010. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13:19 vagyok, egyébként én idén érettségiztem emelt szinten töriből - tök egyedül készültem és 91 % lett :)


Ha módot kérdezel, azt mondom, hogy ne kezdd el az elejétől a végéig benyalni a tankönyvet. Inkább vegyél ki a könyvtárból, vagy szerezz be az ismerőseidtől kifejezetten érettségire való felkészítéssel foglalkozó könyveket.

Én a suli könyvtárából szereztem be néhányat, majd minden feladatot végig csináltam. Ezzel begyakoroltam, hogy miképp építsem fel a kifejtendő kérdéseket; eleinte sokat használtam hozzá a könyvet: feladat elolvasása után beleolbastam a könyvbe, és így írtam meg az eszéket.

Egy idő múlva már nem kellett a könyv :) A hasonló témájú feladatokat is megcsináltam, legalább újból és újból átvettem az anyagot, míg rögződött bennem. De ki lehet dolgozni a korábbi érettségiket is, a megoldókulcsok rettentően jó segítséget nyújtanak.


Na mármost, én ezzel karácsonytól májusig szinte mindennap foglalkoztam 1-2 órát. Soknak tűnik, de kell is, mert emelt szinten hatalmas tudásanyagot követelnek meg. emellett olvasgattam törivel foglalkozó könyveket, és persze szépen kidolgoztam a szóbeli tételeket - az egyébként sokat segít.

2010. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!