Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolai végzettség...

Milyen iskolai végzettség kell ahhoz, hogy valaki NAGYKÖVET lehessen? Diploma persze, de milyen egyetemet kell ahhoz elvégezni?!

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nemzetközi kapcsolatok szak. A Felvi.hu-n megnézheted, hol találsz ilyen szakot oktató egyetemet. Nem árt több nyelv ismerete sem. Ja, és a legfontosabb: kapcsolatok, kapcsolatok, kapcsolatok... enélkül nem is érdemes megpróbálni.
2010. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Elég a politikai szándék. Anélkül meg úgyse leszel. Fityesz most nevezett ki egy vállalkozót, kizárt, hogy lenne külkapcsolatos diplomája.... A HVG-ben pont van egy cikk a friss kinevezettekről és a hátterükről, azért tudom...
2010. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nézelődtem a neten, de nem sok értelmes dolgot találtam ezzel kapcsolatban! Több idegen nyelv megvan, lassan közeledik az érettségi is úgyhogy ha találsz valami "értelmes" oldalt :)), azt megköszönném! :)
2010. dec. 8. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Vannak a klasszikus karrierdiplomaták, akik kiváló eredménnyel végeztek egy releváns szakon (nemzetközi kapcsolatok-ami ma már nincs, nemzetközi tanulmányok, jog, vagy épp közgazdászok, de igazából nem a papír számít, hanem a tudás, a szakértelem. Túljutottak a kemény külügyminisztériumi versenyvizsgán, ahol nagyon komoly gazdasági, történelmi, politikai, jogi és kulturális ismereteket kérnek, nem is beszélve a nyelvtudásról. Ha az ember bekerült, végig kell mászni a szamárlétrát: lótifuti embertől (aki napi 10-12 órákat dolgozik, sokszor túlórázik, nem mindig érdekes munkát csinál) hosszú évek alatt lehet egyre feljebb jutni. Általában az adott országhoz értő, idősebb, tapasztalt, megbízható embereket küldik ki nagykövetnek.

A másik út a politikai bizalmi ember - de itt sem pusztán a politikai hovatartozás számít, hanem az élettapasztalat és a szakmaiság is. Itt teszem hozzá: az első kategóriába tartozókat is rángatja a politika szele.


Szóval ez nem egy olyan pálya, hogy te kigondolod, hogy nagykövet leszel, elvégzel egy szakot, és megkapod a munkát. Nagyon sok meló, nagyon okosnak kell lenni, kellenek hozzá alapvető készségek (mint kommunikációs és rábeszélőképesség, tolerancia és elemzőképesség). Nagyon erős a verseny, rengetegen vannak, akiknek ilyen nagystílű terveik vannak - aztán sokan mégis tökmáshol kötnek ki, mert nem jött be a dolog. Ne ringasd magadat álmokba, mert hatalmasat fogsz csalódni.

2010. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj, de nem te fogod nekem megmondani, hogy milyenek legyen az álmaim és milyenek nee :)) megvan mindenem ahoz, hogy eljussak idáig :)

Csak nem tudom, hogy merre menjek tovább és mit végezzek el! ennnyi! :)Ezért gondoltam, hogy van olyan ember aki tud segíteni, mert nem sok értelmes dolgot találtam az interneten ezzel kapcsoltaban! Ha megcsalódni fogok ilyen az élet! :) De köszi!

2010. dec. 8. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Mindenem megvan ahhoz..." Ajjajajj, ez elég öntelt kijelentés. Találkoztál már diplomatával? Tudod te, milyen képességeik vannak?! Magadat már megfelelőnek tartani, hát...

És miért akarsz nagykövet lenni? Hogy előmozdítsd a két ország nemzezközi kapcsolatait? Hogy elősegítsd, Magyarország minél fontosabb helyet töltsön be a nemzetközi rendszerben?

Gondolom nem... Na az ilyen külügyesektől óvjon meg minket az ég... Épp elég "jajj de szeretnék külföldön élni és sok pénzt keresni" ember van a szakomon meg a magyar politikai palettán. Tökjó lenne, ha az ilyenek megkímélnék maguktól az ország jövőjének alakításában fontos pozíciókat.

2010. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És ki mondta, hogy Magyarországot akarom képviselni? Engem meg ettől óvjon a Jó Isten!!!

am. meg amúgy minek írsz ide? :)) Én nem azt kértem, hogy valaki beszólogasson.

Ha nem tudsz segíteni, akkor? Nézz körül biztos van jobb dolgod! :))

2010. dec. 8. 18:42
 8/10 anonim válasza:
már nem azért, de egy nagykövet dolga az, hogy a hazáját képviselje... miért akarsz akkor nagykövet lenni???
2014. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kábé annyi esélyed van, mint akadémikusnak lenni. Beszűkíti a dolgokat, hány rá kell szakosodni egy adott térségre (országra).
2014. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
és ha ott sokáig nincs ursedés, akkor addig várni kell
2020. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!