Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol nyelvvel továbbtanulás?

Angol nyelvvel továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.es, és idén szeretnék előre hozott középszintű érettségit tenni angolból és talán kémiából is, ha sikerül megtanulnom addigra.. xd Jövőre pedig emelt érettségit szeretnék biológiából. Eddig úgy voltam vele, hogy pszichológia szakra megyek, vagy pedig orvosi egyetemre, pszichiátria szakra, de úgy hallottam, hogy mindkettőn nagyon magas a ponthatár és elég nehéz oda bekerülni. :S A pluszpontok (80) előre láthatóan biztosan meglennének, viszont ha nem vennének fel egyik helyre sem, akkor az angol nyelvvel mit tudnék tanulni? Milyen egyetemre, esetleg főiskolára mehetnék? És hol tudnék elhelyezkedni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

17/L


2010. dec. 8. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdés jó, én is hasonló szituban vagyok. Szerintem magával az angollal (ha csak nincs valami őrült nagy szerencséd, is ismertségi köröd) sokat nem tudsz kezdeni. Én pl. matek szakra megyek 2 év múlva és úgy vélem hogy addigra angolul nem ártana tudni igen-igen jól.
2010. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na a matekot azt én is nagyon szeretem!!!:) És szerencsére jó is vagyok belőle! Amúgy meg igazad van, szerintem se tudok sok mindent kezdeni vele... De azért jól jönne pár tanács. :)
2010. dec. 8. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:

külker-nemzetközi gazdálkodás


a bgf-esről tok vmennyit, én nem ezen vok, de több ismerősöm igen és az első 1-2 évben nagyon hasonló a pszk-hoz:


1.idegen nyelv: kettőből kötelező nyelvvizsgát csinálni h diplomát szerezz

2.matek: én matekból középsuliban viszonylag jó volt(érettségi 85%) de semmit sem számít, durva a matek örülök ha 2es meglesz

3.felvételi tárgy: 2-t kell választani matek/angol/töri

4.bővebben: felvételi tájékoztató/felvi.hu/nyílt nap

2010. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bármilyen egyetemre mész, 1 vagy 2 nyelvvilzsga kötelező ahhoz, hogy diplomát kapj.

Mindenképp olyat válassz, amit szívesen csinálnál, és úgy érzed, könnyebben meg tudod tanulni, de ne az angolodhoz válassz egyetemet. Angolul ma már mindenki tud.


Ha nem sikerül az orvosi, de bírod a matekot, meg a fizikát, kémiát akkor nézz körül a műszaki egyetemen is, hátha találsz kedvedre való szakot. Azokkal még úgy-ahogy el lehet helyezkedni.


Én matekból meg bioszból felvételiztem, és sikerült elvégeznem egy írtó nehéz szakot úgy, hogy most sehova sem kellek... A 2 évvel korábbi évfolyamból még mindnekinek sikerült munkát találnia XD Szóval a legfontosabb, hogy olyat válassz, amivel dolgozni is tudsz majd, hacsak nem állnak sorban az önként jelentkezők, akik el akarnak tartani...


Egyébként idegen nyelvet, ahhoz, hogy abból élni tudj, az emeltszintű érettséginél sokkal magasabb szinten kell beszélni. És ehhez nem jó kis magyar egyetem kell. Ott lediplomázhatsz úgy, hogy többet felejtesz a nyelvből, mint amennyit tanulsz...


24L

2010. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!