Mi legyek / minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök hallgató vagyok, az egyetemem mentalitása (ÓE)és maga az anyag is unszimpatikus.

Azért mentem villamosmérnökire, mert szeretem a matekot és a fizikát.


Alapvetően a kérdésem:

Ha nem villamosmérnök, akkor mi? Ezen az egyetemen semmiképp nem folytatom Szeptembertől.

Az ELTE TTK Fizikus szak elvégzésén gondolkozom, de sajna ezt az állást nagyon leszólják mindenfele, mondván, hogy nincs lehetőség elhelyezkedésre sehol.

Valakinek van tippje, tapasztalata? Csak azt ne mondjátok, hogy folytassam, mert nem fogom! :)


Köszönöm!


2010. dec. 9. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
legyél gépész, az testvérszak :)
2010. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mennék én, ám a rajztehetségem korlátolt :)
2010. dec. 9. 23:54
 3/14 anonim ***** válasza:
ELTE TTK fizikus diplomával BÁRHOL elhelyezkedhetsz. A legjobb helyeken vannak, nemcsak a tudományban, hanem az üzleti életben is. Bár persze az én ismerőseim húsz éve szereztek ilyen diplomát, nem tudom, a mai is ér-e annyit.
2010. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

azért BÁRHOL nem helyezkedhetsz el, de ma Magyarországon hiány van jó fizikusokból, úgyhogy ha érdekel a téma és jó is vagy fizikából, meg matekból akkor szerintem vágj bele!

Ja és állítólag a bulik is jók TTK-n :)

2010. dec. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jók a válaszok : Mivel jó bulik vannak ezért érdemes fizikusnak menni :DDDDDDD


Én ELTE-TTK fizikus vagyok és sehol nem lehet elhelyezkedni vele. Már anno Pál Lénárd barátom és tanárom, akire büszke vagyok hogy ismerhetem személyesen, a KFKI egykori igazgatója is elmondta, hogy ma magyarországon nem lehet elhelyezkedni fizikusként.

Nem akarom, hogy félrevezessenek mások. Üsd be az álláskeresőbe azt hogy fizikus és azt hogy villamosmérnök, hát ég és föld.


Nem lehet sehol elhelyezkedni, mert nincsen pénz az alapkutatásra. Az üzleti életben dumát nagyon nyomták nekünk, Én akkor nem tudtam mit jelent. Hát semmit ! Síma üzletkötőt jelent, amivel éretségi után is elmehetsz, fizu nulla, bejelented magad, a járulékokat full fizeted és persze jól lehet keresni, mert az eladhatatlan biztosításokat, meg a tőzsdén mozgó befektetéseket jól el lehet adni most így válság után :P.


A fizikus és villamosmérnök anyag közöt nagy különbség van. A fizikusnak nem akarlak kiábrándítani elég nehéz elvégeznie az egyetemet, mivel iszonyat nehéz anyagot tanulnak, gyakon sok házi feladat van és rengeteg dolgot csak angol szakkönyvekböl lehet elolvasni a könyvtárban vagy be kell járni. Viszont legalább érdekes. A villamosmérnöki anyag nagyon száraz és ha nem kifejezetten érdekel, nagyon nyomasztó és unalmas, viszont jó karrierrel kecsegtet, de a fizikusi nullával. A legjobb helyen vagy most.

2010. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi a gond a villamosmérnöki képzéssel? Én is gondolkodtam rajta...
2010. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát ajánlanám a mechatronikát, abban a fizika meg a matek majdnem minden területével találkozol. Az elektronikát sem szereted?? Pedig az annyira klassz dolog.

Csak az első évet jártad ki? Ha igen, akkor szerintem még bele sem kóstoltál az igazi villamosságba. Harmadévtől kezdődnek az érdekes dolgok.

2010. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a fizika!!! Én mentem volna fizikát tanulni, mert érdekelt mindig is, de sajna, nem volt hozzá tehetségem, hogy szépen fogalmazzak...
2010. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az egyetemen leszartak, mindegy, hogy bemész-e, mit csinálsz, év közben semmilyen számonkérés, 2 Zh és egy vizsga és kész. Puskázni könnyű, a cél a kettes és kész a diákmentalitás...

Nem épp tanulásra motiváló :) Nyilván a másik véglet sem ideális, de ez nekem nagyon tett jót, hogy finoman fogalmazzak. A tanulmányi részében a matek kiemelkedően jó, a villanytan része is úgy-ahogy jó, a többi értéktelen, összességében száraz...


Sikerült totálisan összezavarni :D

Tehát van, aki hihetetlenül könnyen és jól elhelyezkedett, van aki éhenhal. Jupppiii )

2010. dec. 10. 19:54
 10/14 A kérdező kommentje:
ÉS ha nem TTK?
2010. dec. 11. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!