Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár-e hátrányos helyzet...

Jár-e hátrányos helyzet jogcímén a 25 többletpont, ha anyám egyedül nevel és emiatt támogatást is kapunk?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem tudom, hogy milyen név alatt jön a támogatás. (ingyen tankönyv, felezett menza ár, ill. egy évben egy vagy kettő alkalommal -nem tudom pontosan- egyszeri juttatás) Felvin azt írták, hogy -többek között- Rendszeres gyermekvédelmi támogatás és Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén jár. Amit én írtam, az az?

Csak azért, mert akkor lehet nem éri meg emelt érettségit tenni :)


2009. jan. 21. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Hoppáré, most találtam :D "További többletpontok halmozottan hátrányos helyzet miatt

további 25 többletpontra jogosult az, aki

1) már eleve hátrányos helyzetű jelentkező, ÉS akinek törvényes felügyeletét ellátó szülője, illetve szülei legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte, fejezték be sikeresen..."

Anyum csak 8 általánost végzett, akkor én most halmozottan hátrányos helyzetű lennék?? :D

2009. jan. 21. 21:38
 2/5 anonim ***** válasza:

www.felvi.hu


részletezik a pontokat.

nézd meg ott !!!

2009. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendszeres gyermekvedelmi tamogatast vagy kedvezmenyt nem tudom, kapsz-e, errol anyudat kell megkerdezned. Ez nem az ingyen tankonyv, menzakedvezmeny fuggvenye, ez egy kulon tamogatasi forma neve, olyan, mint a csaladi potlek, csak kevesebben kapjak.


Ha kapsz ilyet, akkor jar a 25 pont.


Ha kapsz ilyet, es anyukad csak 8 altalanost vegzett, akkor 50 pontot kapsz (25+25), ugyhogy ha van egy nyelvvizsgad, akkor biztos, hogy nem eri meg emeltre menni (kiveve, ha nyelvszakra mesz, es az adott suli megkivanja ezt toled).

2009. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ott néztem, ennél részletesebben nem láttam, viszont sikerült megtalálni az iratot, amin "Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény" állt, szóval most happy van :)

Minden félelmem (itt az emelt kémia érettségire gondolok) így oldódjon meg! :D

2009. jan. 21. 22:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám ha minden összejön február végére meglesz (tudtommal utólag le lehet adni róla igazolást), szóval így tényleg nem éri meg, a közép érettségi nagyságrendekkel könnyebb.
2009. jan. 21. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!