Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leendő egyetemisták/főiskoláso...

Leendő egyetemisták/főiskolások! Nem féltek hogy egyedül lesztek?

Figyelt kérdés

Nem féltek attól hogy nem fogtok ismerni senkit és túl sok ember lesz ott? Vagy hogy nem találjátok majd a helyeteket a többiek között?

Én már kezdek kicsit félni hogy nem lesz egy ismerősöm se,azzal nyugtatom magam hogy sokan lesznek még hozzám hasonlóan akik ismerősök nélkül lesznek ott. Próbáltam a felvin és a facebookon keresni embereket akik arra a szakra fognak járni amire én de nem találtam senkit.


2011. aug. 19. 17:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ne idegeskedj ezen. Többiek is magányosak, vagyis nagy részük, amúgy meg adva van a közös téma, vélemény a tanárról, ki mit hallott róla, és a felszínes dolgok után már jönnek kérdések maguktól. Egy-két hét és megismerkedsz egy pár emberrel. nekem nem ez volt a legnehezebb az egyetem kezdésénél.
2011. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Annyi elintézni valód lesz hogy simán találni fogsz egy-két bajtársat.:D
2011. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyébként hova fogsz járni? (csak mert elég hihetetlen h nem találtál senkit)
2011. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Győrbe a Széchenyire. Arra a szakra amire járni fogok a maximális létszám 35 ember volt,szóval lehet hogy 35-nél kevesebb embert vettek fel így elég kevesen leszünk a többi szakhoz képest, gondolom ezért. Pl. közlekedésmérnökre 300 valamennyi embert vettek fel,ebből találtam is jócskán embereket,de ez másik karon van. Már azon is gondolkoztam hogy azon a karon de másik szakon keresek embereket,de nekik úgyis máskor lesznek óráik és olyanokat szeretnék akikkel ugyan arra a szakra fogunk járni.

Köszönöm szépen mindenkinek hogy írt!

2011. aug. 19. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ne viccelj, dehogy leszel egyedül. Sőt! Minél kevesebb ember jár az adott szakra annál családiasabb a hangulat. Hidd el, amikor első félévben friss gólyaként beülsz az emberektől hemzsegő 350 fős előadóba, annál magányosabb érzés nincs :D Hiába van ott több száz ember, elveszel közöttük.


Jó persze neked is lesz ilyen előadásod, ami más szakokkal/karokkal lesz összevonva, és sokan lesztek, de amikor ugyanaz a kb 35 ember rendszeresen összeül a szakmai előadásokra vagy szemináriumokra azért jóval egyszerűbb ott kapcsolatot teremteni, főleg, hogy ott már a hangodat is hallják.


Léteznek szakestek is, ami VÉGKÉPP erre van kitalálva :)


Arról persze nem is beszélve, hogy sehol nincs megtiltva, hogy más szakokra/karokra járó emberekkel is összebarátkozz.


Ha kollégista leszel, akkor meg főleg nem fogsz unatkozni. Illetve sokat tudtok egymásnak kolin belül is segíteni, így is alakulnak az ismeretségek. Az egyetem ilyen szempontból rendkívül nyitott, ha visszahúzódóbb vagy, akkor is lesznek barátaid.


Javaslom látogass el a gólyatáborba, az is nagyon jó.

2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egyetlen dolog volt az egyetemmel kapcsolatban,amitől nem féltem.

Pedig 300km-re mentek egyedül,senkit nem ismertem ott.

2011. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is a Széchenyire fogok járni, kereskedelmi szakmenedzser szakra. :)
2011. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hmm.. Széchenyi... és kevesen lesztek... zeneművészeti kar? :)
2011. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem zeneművészeti hanem kereskedelmi szakmenedzser. Úgy látom ezen az oldalon könnyebb ismerősöket keresni mint a facebookon vagy a felvin.:D
2011. aug. 20. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:
:( én zene :) ott sincsenek sokkal többen :) xD
2011. aug. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!