Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, középiskola....

Továbbtanulás, középiskola. Hova lenne érdemes elmennem?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok az ilyen kérdés, de nem épp az érdekelne hogy milyen szakma fizet a legtöbbet, hanem milyen az ahol el lehet helyezkedni és nem csöveskedik az ember. 17 vagyok, 2 hónap múlva töltöm be a 18-at, esti tagozatra szeretnék menni következő tanévben. Hogy eddig mi volt azt most vessük el, a lényeg hogy egy egyszerűnek mondható sulit kéne találnom amit el tudok végezni. Tanulásban sose voltam jó, nem lustaság miatt hanem mert nem ment. Diszkalkuliás és diszlexiás is vagyok..2 évig nem tanultam (magántanuló voltam de nem vizsgáztam így mindig "újraismételtem"), és félek hogy most emiatt is nehezen fogok belerázódni. Viszont az elmúlt évek alatt most tényleg nagyon elhatároztam magam, nem úgy mint régen hogy "na jövőre tanulni fogok", el akarom végezni a sulit és legalább egy érettségit szerezni. Jelenleg ez a célom. Van tervem hogy mit szeretnék a jövőben, de sulival ezt nem tudom elősegíteni..szóval egy olyan suli kéne ami nem olyan kemény.

Bp 19. kerületben lakom, szóval Pesti suli kéne. Tudtok ajánlani valamit amit elvégezhetnék? Kerestem már esti sulikat (és mindenképp estire akarok menni!), de nem nem találtam egyet se ami érdekelne, úgyhogy arra a következtetésre jutottam hogy inkább valami egyszerű, pl vendéglátói, kereskedelmi sulit választanék..

Ha tudtok segíteni, tanácsot mondani, vagy sulit ajánlani azt megköszönném!

Egy apró kikötésem ha lehetne, ne olyan sulit ahol tele van cigányokkal..2 évig mikor magántanuló voltam (első hetekben jártam be) akkor olyan suliban voltam ahol mint a csótányok mindenhol ott voltak..erősen rasszista vagyok feléjük tekintve ezt nem tagadom, ezért kéne olyan hely ahol nem szaporodnak.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2010. dec. 22. 15:36
 1/2 anonim válasza:
8. os év végi átlagod mennyi volt ? ha 3 as akkor ajánlom a Weöres Sándor Gimnáziumot esetleg ha 4 es a Trefort Ágoston szki-t, fasori gimnáziumot..
2010. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gimnáziumot nem tudom érdemes lenne-e választanom, úgy tudom azok keményebbek mint a szakközép (?)

Amúgy nem tudom sajnos mennyi volt az átlagom, 2 éve volt, a bizonyítvány meg a suliban van még :S

2010. dec. 24. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!