Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utoljára 10 éve ültem iskolapa...

Utoljára 10 éve ültem iskolapadban. Eddig anyagi és családi körülményeim nem tették lehetővé a továbbtanulást, most viszont itt lenne az ideje. Orvosira vagy műszaki szakra szeretnék menni. Hogyan fogjak neki? 1992-ben érettségiztem.

Figyelt kérdés
Szeretném segítségeteket kérni a következőben: 35 éves vagyok, gimnáziumi érettségivel rendelkezem+egy felsőfokú vendéglátóipari képzéssel. Utoljára 10 éve ültem iskolapadban. Eddig anyagi és családi körülményeim nem tették lehetővé a továbbtanulást, most viszont itt lenne az ideje. Orvosira vagy műszaki szakra szeretnék menni. Hogyan fogjak neki? 1992-ben érettségiztem. Minden jótanácsot szívesen várok;akár privátban is. Köszönöm előre és boldog ünnepeket mnidenkinek!
2010. dec. 26. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. felvi.hu-n minden infot megtalálsz. én is így csináltam. van pontszámító kalkulátor is az ilyen régen érettségizetteknek,mint mi vagyunk:-)
2010. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

minden gond nélkül jelentkezhetsz egyetemre. felvi.hu... az érettségidet is simán elfogadják, sőt még előnyöd is van vele, mivel a tiéden még nem % van, csak jegy, így a legmagasabb %-nak számítják be. pl ha valamiből 5ös voltál, akkor az 100%-nak fogják számolni.


viszont biztos vagy benne, hogy ennyi év kihagyás után bírni fogod az ilyen igazán kemény szakokat?

2010. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem válaszd a mérnökit, mivel amire rendes orvos lennél, elmenne az életed nagy része.

Jó tanács: Nézd át a függvényekről tanultakat, és gyakorolgass matematikából.

Ha ez megvan, utána már belerázódsz, de készülj fel, hogy nem lesz könnyű.

2010. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Orvosira csak akkor menj, ha ez minden vágyad.

Remélem tudod, hogy a 6 év egyetem után még minimum 3 év a szakosodás, de a legtöbb szaknál 5-6. Bizonyos területeknél pedig ráépített képzés is kell. Persze nem lebeszélni akarlak:)

Szóval gondold át:)


A pontszámítást, egyetemeket, ponthatárokat megtalálod a felvi.hu-n.

2010. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek,hasznát veszem a tanácsaitoknak!!!
2010. dec. 27. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!