Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az PTE-ETK levelező szakára...

Ha az PTE-ETK levelező szakára akarok jelentkezni de ott a két választott érettségi tárgy közül csak az egyik van meg mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hogy jobban érthető legyen 2001-ben érettségiztem angol,magyar,történelem,matek,földrajz-ból.A fősuli diplomás ápoló szakára pedig két választott érettségi tárgyból számolják a pontot magyar vagy biológia,kémia,fizika vagy szakmai előkészítő tárgy.Nekem ebből csak egy van meg mivel mikor érettségiztem még nem gondoltam hogy majd valamikor fősuliba fogok menni.Ilyenkor van valami lehetőség vagy alapban buktam a felvételit!

Köszi az érdembeli válaszokat!!!


2010. dec. 28. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a szabályok állandóan változnak, ezért pontosat nem tudok mondani, de régen úgy volt, hogy az érettségi 3 évig volt felvételibe beszámítható, ha nappalira mentél, és 5 évig, ha levelezőre. Ezután vagy felvételit kellett írni vagy gondolom most emelt szintű érettségit tenni. A felvi.hu-n biztosan tudnak segíteni az aktuális szabályokkal kapcsolatban.
2010. dec. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát leteszel egy érettségi vizsgát a másik tárgyadból is.

Most már úgy tudom, szabadon lehet tenni bármiből. Odamész, és mondod nekik, hogy érettségizni szeretnél ebből vagy abból.

2010. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jó az úgy, mert kétféle módszerrel számolhatnak pontot. a két felvételi tantárgy érettségijének duplázása csak az egyik módszer. a másikban a középsulis jegyeidet és mind az 5 tantárgy érettségijét veszik figyelembe. szóval ne parázz, így is felvehetnek oda. de februárig jelentkezhetsz újra érettségizni valamelyik hiányzó tárgyból, ha akarsz. sok sikert!
2010. dec. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenképpen szükség van két olyan tantárgyból az érettésgire, ami a követelményben van tehát magyar info fizika kémia biológia. Egyik számítás szerint a középiskolás jegyek plusz az érettésgi jegyek másik h a két választott érettségi eredmény duplázása.
2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!