Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépiforgácsolonak (esztergályo...

Gépiforgácsolonak (esztergályos) tanulok és még tanulnák tovább. (lejjebb)?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok esztergályos, elégé jól megy 4 felet van az átlagom ,gyakszi 5 és még le akarom rakni hozzá a CNC-t utána az érettségit meg a technikust

-milyen technikus van CNC-hez?

-és ha azt így el is végezném milyen lehetőségek nyílnának munka terén + fizetés kb?


2010. dec. 29. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán a CAD-CAM informatikus ami közel áll hozzá (tervező, programozói). Én cnc-vel dolgozok egy multi cégnél, programozói tudásomra nincs szükség így 160-180 ezer forintot kapok nettóba (kézhez)+ juttatások. Viszont 12 órázok és hallgathatom a főnökeim okoskodásait.
2010. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik multicégnél dolgozol? Ha szabad megkérdeznem?
2010. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

milyen cnc vel?

most úgy tanítsák

tanulok én is cnc de csak olyan pairt ad hogy kezelhetem a gépet az az piros meg zöld gomb

külön lekel teni jó sok pénzért cnc "programozót"

2010. dec. 29. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek a normálatlanok örökké megváltoztatják a képzések nevét, a kritériumokat, átszámoznak minden képzést. Variálnak az iskolarendszer, és az OKJ között is. Mind barom az összes.
2010. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen érdemes ezt tanulnod, én is tanulok most fogom befejezni a gépésztecnikusit, és tanulok cnc forgácsolást, programozni is (marót,esztergát), ha jól tudom a gépgyártás technológusok is tanulnak cnc-t. Úgy tudom hogy olyan OKJ képzés hogy cnc programozó már nincs, a cnc forgácsoló, és CAD/CAM informatikus van. Remélem segítettem kérdezz még bátran ...
2010. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól tudod OKJ-s képzés a CNC , csak mindig variálnak már azt sem tudom mikor mi a képzés neve xD
2010. dec. 29. 19:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az OKJ, ez valami borzasztó. Most láttam, hogy néhol szétbontják ugyanazt az anyagot többféle képpen.

Eddig úgy volt, hogy gépi forgácsoló, és CAD-CAM informatikus, de újabban CNC-programozó technikusit is láttam, sőt olyat, ahol a különböző programnyelveket 70 000 Forintért külön is oktatják, 70 000/programnyelv.

Eszméletlen. Az OKJ papír peddig annyit ér, mint a semmi majdnem. Arra jó, hogy céghez felvehessenek, ha kell az ember mondjuk piros zöld gombosnak, aztán majd ott megtanulod pontosan. Gyakorlatot alig tudsz szerezni, pedig az lenne a legfontosabb.

A papír annyit tesz, hogy hivatalosan felvehet a céghez.

2010. dec. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

14:44-kor válaszoló vok.

Igen elég borzalmas az OKJ, most én is készülök letenni egyet technikusi után. Megnevezés CNC forgácsoló, de viszont azt mondják ez nagyon jó, több ismerősöm csinálja épp, Fanuc-ot tanítanak NCT vezérlőn programozni egész részletesen (makro programozásig) de viszont a gyakorlat itt is nulla

2010. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!