Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én szomatopedagógus szeretnék...

Én szomatopedagógus szeretnék lenni. Több helyen is kerestem már de sehol nem találtam rá pontosan hogy hány évig kell hozzá tanulni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
8 félév az alapképzés (ebből az utolsó félév gyakorlat). Mesterképzésre nem muszáj menni, mert egyelőre szomato szakirányon nincs is, az alapképzés elég jó képzést ad, én az ELTE-re járok, ha segíthetek, kérdezz nyugodtan.
2010. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azért kérdeztem mert volt ahol úgy volt írva hogy először 8 félév általános gyógypedagógiai képzés és a szomatopedagógia az meg még 4 félév de lehet én értelmeztem félre.

Igazság szerint én még csak most vagyok 9.-es de már kb 3 éve tudom hogy ezt szeretném. Szerinted miből érdemes érettségiznem majd? Mi az amit érdemes erősen tanulni hozzá addig?

Előre is köszönöm a választ.

2010. dec. 30. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem-nem, ez úgy van, hogy 8 félév az egész képzés, az első két félévben van ilyen általános gyógypedagógia, utána a 3. félévtől ez kiegészül szakirányos tárgyakkal, tehát aki szomato szakirányt választ, annak ezzel kapcsolatos tárgyak (pl. a mozgás anatómiája). Az utolsó félév pedig terepgyakorlat.


magyar vagy biosz vagy idegen nyelv tárgyakkal lehet jelentkezni, ebből kettőből kell érettségizni. ezekre figyelj oda. végülis magyarból meg nyelvből egyébként is kell érettségizni, arra törekedj, hogy ezek a lehető legjobban sikerüljenek.


a bioszt viszont szintentartásként ajánlom, mindenki tanul anatómiát már az első két félévben (+ később a szakirány anatómiája), és hát nekem is sokkal egyszerűbb lett volna, ha nem szarom le a bioszt 4 évig, és emlékeznék is valamire :D

2010. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!