Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Nyíregyházán melyik gimnáziumba menjek? Kerestem a neten, de csak a Krúdy Gyula Gimnázium az, amelyikhez találtam leírva a Wikipédián, hogy van biológia tagozata.

Figyelt kérdés
És szerintetek melyik a legjobb/legkeményebb gimnázium, ahova csak kitűnő tanulókat vesznek fel Nyh-án?
2010. dec. 1. 17:57
 1/5 anonim válasza:
100%

hát figyelj, ha állatorvos akarsz lenni akkor csakis a krúdyt ajánlom. természetesen biosz tagozat. :D

és amugy az egyáltalán nem igaz hogy csak kitűnő tanulókat vesznek fel, egy a lényeg hogy jól megírd a felvételit meg ha jársz előkészítőre akkor a szóbelid is jó lesz. dee van még egy ajánlatom..:D én is krúdys vagyok és általánosban nagyon állatorvos akartam lenni de aztán meggondoltam magam és mondjuk mehetnél általánosra és mondjuk majd 3.ban felveszed faktnak a bioszt ha még mindig állatorvos akarsz lenni, mert ha mondjuk meggondolod magad akkor elég nagy szívás négy éven keresztül bioszt tanulni.. ugye jársz előkészítőre?:D

2010. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha már biztosan tudod, hogy ilyen irányba szeretnél menni, akkor krúdy-biosz tagozat, de ha csak szeretnél az lenni meg tetszik de nem döntöttél határozottan, inkább menj nyelvtagozatra, nyelv úgyis mindenhova kell, pl zrínyi vagy kölcsey és majd felveszed faktnak a bioszt és kémiát
2010. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még egy évem van gondolkodni, hisz még csak hetedikes vagyok, de nagyon szeretem az állatokat, és ha netalántán gimiben mégis úgy döntenék, hogy nem akarok állatorvos lenni, biztos vagyok benne, hogy akkor is valamilyen állatos szakot szeretnék. Tehát nem tudom magam elképzelni pl. ügyvédként, titkárnőként vagy ilyesmi, de állatokkal szeretnék mindenképp foglalkozni, tehát a biosz akkor is jól jön, ha mondjuk nem állatorvos akarok lenni, de valami ilyesmi. Ja és szerintetek az Eötvös József Gyak. Ált. Isk. és Gimn. nem lenne jó? Oda járok, és az év eleji szülőin azt mondták, hogy ha majd meg lesz a 4.5-ös átlag, mehetek oda gimnáziumba úgy, hogy még csak felvételit sem kell írni... Itt is fel lehetne venni faktnak a bioszt? Mert amikor megkérdeztem az Ofőt, hogy úgy jó-e, hogy az Eötvösbe járok gimnáziumba és érettségi után pedig majd megyek a Szent István egyetem állatorvosi szakára, és azt mondta jó. Nekem viszont csak az a bajom vele, hogy elsős korom óta abba az iskolába járok és attól eltekintve, hogy jó suli, már unom...

U.i.: Bocsi a hosszú szövegért!

2010. dec. 5. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy hallottam, hogy a Zrinyibe gazdagok járnak, és oda szinte csak protekcióval lehet bekerülni...
2010. dec. 5. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont ilyen voltam 7.-es koromban és pont ez volt a dilemmám nekem is. :) Én is szabolcsi vagyok. Végül én úgy döntöttem, hogy Pestre, az Apáczaiba megyek, hogy bekerüljek az Állatorvosira (ez sikerült, hamarosan végzek). De a Krúdy is jó suli. Ha tanulsz szépen 4 éven keresztül, főleg a biológiát és a kémiát (mindkettő felvételi tárgy), csinálsz egyközépfokú nyelvvizsgát, simán fel fognak venni! :) Nagyon drukkolok, a legszebb szakma!
2010. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!