Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan számítják át a 11. év...

Hogyan számítják át a 11. év végi és a 12. félévi jegyeket érettségi pontszámba? Mit'én például: magyar 5-ös, akkor 50 pontot automatikusan beleszámítanak?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérnék, köszönöm.
2010. dec. 31. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Öh, mintha úgy emlékeznék hogy mindkettőnél az évvége számított és később kellett elküldeni a bizonyítványt... de már nem emlékszem teljesen.


Egyébként 5 tárgy, magyar+töri+matek+nyelv + bármi egyéb amit tanultál a középiskolában és annak az utolsó két évvégi jegye. Ennek nem feltétlenül kell az érettségin választhatott tárgyadnak lennie.


Nekem ez így nézett ki:

11.

magyar: 5

matek: 5

töri: 5

angol: 5

kémia: 5


12.

ugyanaz.


Ezt összeadva megkapod, hogy 5*5*2= 50

És ezt megszorzod még 2-vel, tehát év végi jegyekből maximálisan 100-at vihetsz.


Röviden:

2 év vége 5 tárgyának összege szorozva 2-vel.

2011. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy az előttem lévő írta.

Ha nem vagy kitűnő, van egy négyesed az -2 pont, ha egy hármasod -4 stb..

+ a magyar és a nyelvtan átlagát számítják, pl 4,5 és ezt szorozzák kettővel (vagyis itt egy jegy eltérés csak 1 pont veszteség)


a legtöbb helyen a 12. év végi jegyeket számítják, ha a félévit, azt külön jelzik az egyetemen (de ez már nagyon ritka)

2011. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hé! Jól értelmeztem? Tehát nem muszáj a választott érettségi tantárgynak ugyanannak lennie, mint az a választott tantárgy aminek a két utolsó év végi jegyét számolom?

pl.:

Info a választott 5. érettségi tantárgyam, de tavaly 4es voltam belőle évvégén. Viszont fizikából mindig 5ös voltam, de abból nem akarok érettségizni, de akkor választhatom azt 5. tantárgynak, aminek az évvégi jegyeit továbbviszem pontonként?:D

2011. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló.


2009-ben így volt :)

Jah amúgy én akkoriban jobban tudtam az idetartozó jogszabályokat, mint az illetékes tanár.

Pff... mire ezt a vackot felfogtam.


Eleinte az osztály mindent tőlem kérdezett, aztán egy sráctól, aki mellékesen hülyeségeket magyarázott. haha

2011. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jah amúgy ezek szerint szereztem Neked 2 pontot, úgyhogy nagyon szeressél ám!


Sokan gyilkolta volna érte a PontOttPartyn amikor a Millenárison bejelentették a ponthatárokat - hú az nekem de vicces volt, mert én már 19:15-kor tudtam hogy felvettek :D:D a hivatalos 20:00 helyett.

2011. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!