Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha valaki nem érettségizet...

Hogyha valaki nem érettségizett rendesen, de megcsinál előrehozottan 2 olyan tárgyat, ami ahhoz a szakhoz kell, ahová menni szeretne, akkor az úgy elég, vagy kell a többi érettségi is (mint matek, töri, angol, magyar. )?

Figyelt kérdés
Esetleg több infót valaki a földrajz és a kertész szakokról!? Kell ott a matek?
2010. máj. 3. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
a másik négy(angol helyett lehet más idegen nyelv) tudomásom szerint kötelező érettségi tárgy
2010. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál kötelező érettségi tárgyak (illetve az angol az idegen nyelvként), ezek nélkül nem lehet érettségid, érettségi nélkül pedig nem mehetsz felsőoktatási intézménybe.
2010. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

jó, azt tudom, hogy kötelező meg hogy lehet más nyelv is... de ha valaki nem szakközépbe vagy gimibe jár, de meg van 3 éve olyan suliba is, és előrehozottat tesz 2 tárgyból, akkor úgy lehet jelentkezni vagy sem? vagy csak ha megvan a töri, magyar, idegen nyelv, matek (nálam másik tárgy) és a választott?

nem értek hozzá, csak azért kérdezem, mert kellene minnél több infó, hogy eldönthessem végre mit tegyek. mivel most szakiskolás vagyok, és idén érettségizem volna, ha nem kezdek itt tanulni, ahol most. de talán az lenne a legjobb, ha visszamennék szakközépbe jövőre, hogy letudjam az éretségit... ááá nem tudom :(

2010. máj. 3. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:

felsőoktatásba való bekerülshez kötelező a középiskolai érettségi, amihez pedig kell legalább 5 legalább elégséges érdemjegy az alábbi tárgyakból:

- matematika

- magyar nyelv és irodalom

- történelem

- idegen nyelv

- szabadon választható, legalább 1 éven át középiskolában (a szakiskola is ilyen) tanult tárgy


Ha ezeknek a kritériumoknak nem teszel eleget nem kapsz érettségit, nem mehetsz felsőoktatásba.

2010. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási intézménybe a jelentkezés felvétele a befejezett középfokú tanulmányok és az érettségi bizonyítvány megléte.

Érettségi bizonyítványt pedig úgy nem kaphatsz, ha a kötelező tárgyakból nem tettél sikeres vizsgát.

Tehát attól, hogy 2 tárgyból előrehozottat teszel, még nem kapsz érettségi bizonyítványt (csak egy tanusítványt), nem jelentkezhetsz a felsőoktatásba.

2010. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

kösz a segítséget :)

én már szakmán vagyok a suliban, úgyhogy ott más tárgyakat tanulunk...

de azért nem minden esetben van így, úgy értem, hogy én matekból fel vagyok mentve (bár most nem tanulunk matekot), és az érettségin más tárgyat kell helyette választani. Amit sosem tudtam mi legyen.

Esetleg tudtok ajánlani nekem valamit? :)

2010. máj. 3. 11:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ajánláson azt értem, hogy mit csináljak... Nehéz lenne, ha egyszerre végezném nappalin a szakot és levelezőn a 12. osztályt?
2010. máj. 3. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:
De milyen nappalin? Értsd meg, amíg nincs meg az érettségi bizonyítványod (amihez kell a matek, magyar, töri, nyelv + választott tárgy), addig nem tudsz felsőoktatásba jelentkezni!
2010. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

az utolsó válaszomban úgy értettem a nappalit, hogy ahová most járok szakiskolába, ott tovább tanulnék, befejezném a szakmát, de közben párhuzamosan járnék estire is 1 évet, hogy megszerezzem az érettségit. Azt értem, hogy addig nem mehetek felsőoktatásba, azért kérdeztem, hogy ez így mennyire jó!!

Egyébként meg nekem nem matekból kellene érettségizni, mert -azt hiszem ezt már írtam- diszkalkúliás vagyok, vagyis nem tudom a matekot és fel vagyok mentve belőle, így más tárgyat kell helyette választanom...

2010. máj. 4. 18:02
 10/10 anonim ***** válasza:
ha vki ennyire nincs kepben,h ezt nem tudja,annak nincs helye a felsooktatasban...errol ez a velemenyem.
2012. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!