Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kismama vagyok és szeretnék...

Kismama vagyok és szeretnék felsőfokú végzettséget szerezni. Valaki tud sulit ajánlani?

Figyelt kérdés

Műszaki érdekelne igazából. Lehetőleg támogatott, mert gyad-ből nem igazán tudnék csillárdokat kifizetni.


Nagyon köszönöm a segítséget előre is...


2009. jan. 27. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Amíg kismama vagy addig számodra ingyenes az oktatás, legalábbis én így tudom.

Ha pesti vagy mindenképp a Műszaki egyetemen néznék vmi szakot.

2009. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem ingyenes a felsőokatatás a kismamáknak, helyette kapnak pluszpontot (hogy biztosan bejussanak oda, amit majd nem tudnak kifizetni).

Ajánlom figyelmedbe a www.felvi.hu oldalt, ezen ugyanúgy megtalálod a szeptembertől induló szakokat, mint a "kék könyvben".

2009. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van a 2. válaszolónak. Már nem ingyenes. Engem ez a változtatás az egyetem közben ért. Amikor vállaltuk a babát, még ingyenes volt a gyedeseknek, mire megszültem elvették ezt a kedvezményt :( Ha 21 nappal korábban szülök, még járt volna. Így sajnos nem tudtam folytatni a tanulmányaimat, tetézve azzal, hogy ezt a szakot később sem fogom tudni folytatni (ha már lesz újra rendes fizetésem), mivel ebben a formában megszűnt. Kárba veszett az a rengeteg pénz és energia is, amit odáig beleöltem.

Szerintem egyetlen esély, ha be tudsz jutni államilag finanszírozottra, ehhez segítség lehet a többletpont, viszont én úgy tudom, hogy olyan (áll.fin.) csak nappalin van, ami baba mellett elég húzós.

2009. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

az a baj hogy 160 ezret biztos nem tudok fizetni félévente...az igen kemény nekem..:(

2009. jan. 27. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

húúúúú.. most egy pillanatra a szívemhez kaptam, nem tudtam, hogy levették az ingyenességet :(

Pedig én is arra számítottam, hogy szerzek még1 diplomát ha babám lesz, mert munka mellett nem tudok fizetni 150-200 ezreket. Ez nem fair!!!

Sajnos az állami képzések tényleg csak nappalin vannak, baba mellett pedig esélytelen :(

2009. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor tudtam meg, amikor felhívtam a TO-t, hogy akkor pontosan milyen igazolásokat is kell beszereznem ahhoz, hogy megkaphassam... jó sokat bőgtem miatta :( Ez is 160 lett volna félévente.
2009. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!