Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató megteheti, hogy...

A munkáltató megteheti, hogy 10 órás munkaidőt szab meg? (egy cégnél, felsőfokú végzettséget követelő pozícióban, fél órás ebédszünettel)

Figyelt kérdés
Tapasztalatlan vagyok a témában, ezért kérdezem. Mennyire szokták betartani at, hogy meddig van munkaidő? Pl. ha nincs semmi dolgom 3-kor, akkor elmehetek? Vagy, ha mondom, hogy lemondok az ebédszünetről és inkább dolgozok, akkor hamarabb mehetek el?
2011. jún. 17. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, megteheti, én is dolgoztam így, bár nekem kifejezetten tetszett. Hétfőtől csütörtökig ledolgoztam a 40 órát, és háromnapos hétvégéim voltak. Hacsak nem jár akkora stresszel és koncentrációval a munka, hogy végképp nem bírsz belőle naponta 8 óránál többet, szerintem nem rossz választás.
2011. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és úgy, hogy pénteken is 10 órát kell dolgozni, úgy nem lehet? (nem tudom még pontosan, hogy hogy van, csak ennyit mondtak előzetesben, hogy napi 10 óra)
2011. jún. 17. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd, a munkaszerződés is úgy működik, mint bármelyik szerződés. Ő megszabja a feltételeket, te meg vagy aláírod, vagy nem. Ettől kezdve a dolog kimenetele (te keresel másik munkahelyet vagy ő csökkenti a munkaidőt) attól függ, hogy kinek van nagyobb szüksége a másikra.
2011. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jogilag lehetséges-e, de ha nem akarsz napi 10 órát dolgozni akkor ne is rágódj ezen. Egyszerűen dolgozz máshol.


Nekem van olyan emberem, aki napi 13 órát melózik (eladó, ebéd közben is elad ha kell), heti átlag 6 napon kereszül. Reggel-este összesen kb 3 órás közepesen nehéz fizikai munkával.

Nem azon filozofál, hogy lehet-e.

2011. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!