Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11osztályban félévkor szerinte...

11osztályban félévkor szerintetek ez a bizi milyen?

Figyelt kérdés

Irodalom 4

Nyelvtan 2

Történelem 4

Biológia 4

Matek 4

Angol 2


jogi karra szeretnék menni.


2011. jan. 3. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

szerintem jó, ha évvégére rágyúrsz addigra jólesz :D

soksikert.

2011. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kevés. nyelvvizsgád van? hajts rá a humán tárgyakra.
2011. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ötösöd, de van két kettesed. Elég gyenge.
2011. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2-es angollal valószínűleg nincs nyelvvizsgája. Jogra magyar és töri kell, ha a helyesírásod rossz, akkor az érettségi duplázása sem jöhet szóba, mert elég sok pontot vonnának le a fogalmazásban, tehát gyúrni kéne az összes kötelező tárgyra.
2011. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ez nagyon gyenge. (enyhén fogalmaztam)


1, Tudod milyen a jogi kar, tudod, hogy itt rengeteget kell tanulni, az egyik legtöbb időt és igyekezetet igénybe vevő szak?

2, Tudod mennyi pont kell?

3, Tudod, hogy itt nagy a munkanélküliség, külföldön meg nem ér semmit, nem is próbálkozhatsz vele?



4, Nincs egy darab ötösöd sem.

5, A 2 fő tantárgy, ami oda kéne: Magyar, Töri -> gyenge!

Ezekből kéne emelt szintű érettségi, de gondolom az se lesz kimagaslóan jobb, hacsak nagyon gyorsan nem állsz neki tanulni.

6, Angolból 2-essel gondolom nem lesz nyelvvizsgád soha -.-


7, Ennyi igyekezettel :(


Nem akarlak megbántani, de te egy álomvilágban élsz.


Ha nem szeded össze magad, ezzel a bizivel semmilyen normális szakra nem mehetsz, nem hogy jogra.


NAGY VÁLTOZÁST KELL PRODUKÁLNOD, HA VALAMIT IS AKARSZ!


Ezeket az adatokat tudni kell még, hátha jól titkolod a tudásodat:


- Van-e másból nyelvvizsgád? Milyen szintű? Ha nincs, lesz-e felvételiig?


- Teszel-e emelt szintű érettségit valamiből? Miből? Jársz felkészítésre? Milyen eredmény várható?

(A magyar szóbelin ugyanannyi pont az, hogy hogyan mondod, mint maga a tudás..)


- Helyesen írni tudsz-e? Az a nyúlfarknyi 5 perc alatt bevágható nyelvtan tananyaggal mi a probléma, ha van? Miért vagy kettes nyelvtanból?


- Jegyeid alakulása: Majdnem ötös az a négyes, vagy majdnem hármas?


- Az angollal mi a helyzet, miért ilyen a jegyed? Mit tanultok, milyen szint, mik a számonkérések, készülsz-e otthon, tanulsz-e nyelveket egyedül?


- Családodban van-e jogász/ügyvéd vagy hasonló?


- Anyagi helyzetedben megengedhetnéd-e hogy költségtérítésesre mész, ha csak így mehetnél?


(Remélem látod, hogy EGY-KÉT SZÓBÓL nem tudunk válaszolni)

2011. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

töriből szeretnék emelt szintű érettségit,de nem tudok felkészitőre járni mert más órámmal egy időben van,a suliba a tanárom azt mondta ,hogy úgyis nekünk kell megtanulni,szóval nem baj ha nem vagyok ott.családomban nincsen,de van ismerösünk aki ügyész.költségtérítéses is merült fel leginkáb bennem,mert államira nem lesz anyi pontom szerintem.nincs nyelvvizsgám. de az a 80max többletpontom meglenne az emelt 40ponttal,meg másból is kapok 40pontot.


a mondatelemzések és hasonlók nem mennek a gyakorlatban pl alárendelő,mellérendelő stb mondatok,és hasonlók.

2011. jan. 3. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:

És mégis miért akarsz jogász lenni??


Elég komolytalannak tűnsz, nem tudom, végiggondoltad-e, vagy csak rád jött a fiataloknál gyakori "jogász" akarok lenni!


Meg ilyen jegyekkel, kínszenvedés lesz az egyetem... Ha ez nehéz, akkor mi lesz ott ??

2011. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
kedvesem keress különtanárt év közbenre az érettségiig. nyáron pedig startolj a nyelvvizsgára. akkor még az állami is sikerülhet.
2011. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi munkád van ezekben a jegyekben. Ha semmi akkor nem rossz. Ha napi 1-2 óránál többet tanulsz akkor elég gyenge jegyek.
2011. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
napi 1-2 óránál többet nem igazán tanultam.
2011. jan. 3. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!