Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés félévkor? Hogyan?

Átjelentkezés félévkor? Hogyan?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy felvettek volna a gyógytornászira, de meg sem jelöltem, mert annyira magas volt tavaly a ponthatár, Nem hittem volna, hogy ennyire drasztikusan csökken. Ezért átmenetileg egy tök más szakirányú felsőfokú képzést jelöltem meg, oda fel is vettek. Hallottam valami olyasmit, hogy van lehetőség félévkor átjelentkezni. Hogy működik ez pontosan? És akkor szeptembertől kezdhetném majd újra a másik intézményben? Nem kell különbözetit tenni? Keresgéltem a felvin, de semmi használhatót nem találtam, bár nagyon nem volt időm belemélyülni. Köszi a segítséget!
2011. júl. 24. 05:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Irány az itnézmény honlapja, és nézz utána magad. Ha ilyen meggondolatlan voltál, és ennyire fontos mégis az ügy, akkor vedd a fáradságot. Ne a felvi.hu-n keresd, mert nekik semmi közük az egyetem/kar egyéni szabályzatához ezzel kapcsolatban.


Egyébként ha jövőre felvételizel, és szerencséd van a pontokkal kapcsolatban, akkor ugyanúgy tanulhatsz ott. Ezt semmilyen kari szabályzat nem zárja ki.

2011. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám van de nem értelek pontosan. Szeptemberben az új intézményben biztosan nem kezdheted a tanulmányaidat csak abban amibe felvettek. Az a helyzet, hogy meg kell nézni az új hely ahova szeretnél menni az átvételi követelményeket. Eddig általában mindig azt láttam, hogy az előző szakon/helyen legalább 2 félév teljesítés x kredit begyűjtés és egy átlag fölött kell lenned.


Én a bme re akarok majd átmenni de ott két félév teljesítés min 30 kreditszerzés és 2,5 fölötti átlag és ez a minimum követelmény.

Néhányan mondták, ha össze vissza tudok mindent hazudozni és alá tudom támasztani akkor talán egy félév alatt is át tudnak venni. Mert tiszta hülyeség hogy 1 év múlva vesznek át mikor pont abban az időben kell eldönteni, hogy milyen szakirányod legyen kész hülyeség.

2011. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!