Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozás a továbbiakban?

Programozás a továbbiakban?

Figyelt kérdés

1 évem van a továbbtanulásig, mert 5 éves képzésen vagyok középiskolában.

Informatika szak, és idén kezdtük el Pascalban a tömböket.

Úgy voltam vele hogy érdekel és informatikával is szeretnék továbbtanulni, a programozást is szeretem, érdekel, de számomra ezek a tömbök undorítóak.

Nagy teret foglal ez a komolyabb programozásokban vagy csak ilyen alap?

Mit ajánlanátok esetleg?

Gondoltam még mérnökinfóra is, de a fizikát nem sorolnám a kedvenceim közé, és az is van ott első évben.


Válaszotok előre is köszönöm!


2011. jan. 4. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Programozó hallgatóként mondom, hogy a tömbökre bizony szükséged lesz a későbbiek során, a Pascalra viszont kevésbé:)
2011. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a Pascal nagyon alap.

Értem a tömböket is, csak kicsit zavaros, de azért mert tanár számomra értelmetlen jelöléseket használ.

Ahelyett hogy beírja hogy szam, beírja pl. hogy i vagy j.

Szerinted érdemes így az infó továbbiakban?

2011. jan. 4. 16:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Rossz úton jársz. A Pascal zsákutca, a tömbök meg alapvetőek. Ha komolyabban informatikával, azon belül pedig programozással szeretnél foglalkozni, akkor ennél azért jobban bele kell ásnod magad. Érdemes lenne valami egyszerű vizuális nyelvvel kezdeni (pl Processing), aztán később elsajátítani az OOP-t, ugyanis ez nem csak a jövő, hanem a jelen is.
2011. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Középiskolában tanulok és ott tanuljuk.

Egyetemen szeretnék informatikára menni ahol komolyabban tanulhatnám..

2011. jan. 4. 16:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért használ i-t és j-t mert a ciklusoknak (amikkel a tömböket ált. kezeled) azok szoktak a változói lenni. Érdemes lehet így is informatikával foglalkoznod, csak sokat kell tanulni hozáá.
2011. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm a választ!

Amúgy ME-re szeretnék továbbmenni infóra.

2011. jan. 4. 18:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Most a gimik informatikai oktatásoknak a szintjét tegyük egy kicsit félre. Az egyetemen sem fogod sokkal komolyabban tanulni a programozást. Előre szólok, nehogy meglepetés érjen :) Ha meg akarsz tanulni programozni, akkor azt neked saját erőből kell sok szorgalommal. Az egyetem csak a gondolkodásmódodon csiszolhat, és hozzásegíthet pár tervezési és egyéb technikához (UML, OOP, adatszerkezetek, algoritmusok, adatbázisok stb.). A Processing nyelvről és az OOP-ről a véleményem pedig még mindig áll :)
2011. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szorgalmas lennék meg most is úgy tanulom, de ahhoz véleményem szerint kell egy alap amivel elindítanak.

Melyik egyetemen tanulsz?

2011. jan. 4. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:

ELTE IKn

Igazából az alap is megtanulható, én a Tanuljuk meg a .... használatát 24 óra alatt könyvsorozatot ajánlom. Minden könyvükben az alapoktól kezdve részletesen leírnak minden.

2011. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha már a tömbök is nehezen mennek, mi lesz a láncolt listákkal?
2011. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!