Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel lehet jól elhelyezkedni...

Mivel lehet jól elhelyezkedni manapság? Mit éri meg tanulni? Egyetemre gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés
Általánosságban is érdekel, valamint gazdasági kart tekintve is =)
2011. jan. 4. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos, mérnők, ttk. Ezek a legkeresetebbek, és a legnehezebbek. :D
2011. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvoshoz és a mérnökhöz is olyan érettségeik kellenének, amikkel nem rendelkezem, és szerintem nem is fogok: biosz, kémia, fizika. Viszont kimondottan erősségem a matek, ezért merült fel bennem a gazdasági kar. Sokan mondták a pénzügy-számvitelt és a nemzetközi gazdálkodást, hogy egész jól el lehet velük helyezkedni, de nem tudom mennyi valóság van emögött.
2011. jan. 4. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a pénzügy-számvitelről tudok bővebben mesélni. Ott tanult a bátyám. Ő a Corvinusra járt. 5 éve diplomázott, most az egyik német tulajdonú banknál dolgozik vezető pozícióban, és nem panaszkodik.


Emlékszem, nem olyan rég még csak mesélte anyámnak a terveit, hogy ő egyszer itt fog tartani, és ő csak mosolygott, ráhagyta. Aztán most nagyon büszke rá.

2011. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Orvos, mérnők, ttk. Ezek a legkeresetebbek, és a legnehezebbek. :D"


Aha, szerinted hány TTK végzettségű embert keresnek a piacon? Konkrétan tegnap néztem egy nagy állásbörzén, összesen 37 darabot.

2011. jan. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pénzügyön nem olyan hú de erős a matek. persze mihez képest (én matek szakos vagyok). ilyen turizmusosok biztos belehalnának. :-D
2011. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha szereted a matekot, és mégsem a gazdasági vonal mellett döntenél, akkor ajánlom a survey statisztika mesterképzést (elég sok alapképzéses szakról jelentkezhetsz, nálunk az eltén biztosan vannak szociológusok, matematikusok, szerintem közgazdászok is). Én ugyan még nem tartok ott, hogy a mesterképzés kiválasztása aktuális legyen, de az ismeretségi kör szerint egészen jók az elhelyezkedési esélyek. Jól fizet a piackutatás is, ezt posztgrad képzés formájában, vagy esetleg társadalomtudományi vonalon (szociológia, társadalmi tanulmányok) a képzés során is tanulhatod.

Ha kombinálod a diplomáidat, és vagy olyan elszánt vagy merész, hogy bevállalsz egyszerre két szakot, akkor pl. jó ötlet a gazdasági meg a jogi vonal, vagy szinte bármi meg egy mérnöki vagy informatikai szak kombinálása, de ilyen esetekben a lehetőségek száma szinte végtelen.

Egyébként nyilván rengeteg olyan szak van, ami sokkal jobban fizet, és a matekos érdeklődéseddel kompatibilis, de azért ezeket említettem, mert ezekről vannak közelebbi infóim, és talán a kevésbé egyértelmű, közismert válaszok közé tartoznak.

2011. jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!