Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyszerre alap- és...

Lehetséges egyszerre alap- és mesterszakra felvételizni? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Tehát, több kérdésem volna.

1. Már járok egy alapszakra, ahol harmadéves vagyok (költségtérítésesen, ez fontos körülmény) most szándékozom lediplomázni. Szeptembertől párhuzamosan akarom elkezdeni a mesterszakot, és egy új alapszakot. A kérdésem, hogy mivel eddig költségtérítésesre jártam, ezért ugyebár rám még áll a 12 ingyenes félév, és a két szak közül egyik se lesz fizetős?

2. A második ehhez kapcsolódik. Ugyebár két szakra felvételizem most először, és akkor két külön jelentkezést kell csinálnom? Mert a felvi.hu-n engedi, hogy alapszak mellé betegyek egy mesterszakot is, de én azt úgy értelmezem, hogy akkor vagy ez, vagy az.


2011. jan. 5. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre a válasz: Igen, ha eddig költséges voltál, akkor megmaradt a 12 államilag finanszírozott féléved.

Ezeket felhasználhatod egy alap- és egy mesterszakos diplomára. Alapszakon max.6+2, mesteren 4+2 államilag támogatott féléved lehet, de összesen max. 12.


A második kérdésre: én úgy tudom, hogy egy felvételi eljárással csak egy képzésre nyerhetsz felvételt. Ha kétfélét akarsz tanulni, akkor meg kell várnod a jelentkezéssel a következő felvételi eljárást.

2011. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz egyszerre alap- és mesterképzésre, de csak az egyikre fognak felvenni. De csak fél évet kell várnod, a másikra jelentkezhetsz keresztféléves képzésben. Mesterszakok szoktak lenni inkább államilag finanszírozottak februári kezdéssel, szóval azt érné meg inkább jövő februárban kezdeni.
2011. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azóta sikerült nagyjából átszerveznem a terveimet, és minden rendben! :)
2011. jan. 7. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!