Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem, hogy bejussak a...

Van esélyem, hogy bejussak a BME villamosmérnök/mérnök informatikus szakra, egy "jó" (~4-4.3as) átlaggal, és benn is maradjak úgy, hogy csak nagyon alap programozási tudásom van?

Figyelt kérdés

Matekból elég jó vagyok, értem is. Közép infi érettségi 80%os lett(jó tudom ez nem nagy dolog, de alapnak nem olyan rossz). Csakhogy programozáshoz nem volt túl sok köze, voltam 1 évig info faktos 0. évfolyamban, de a tanár hozzáállása miatt(értsd: tett nagy ívből az egészre, meg csak azért vállalta el a faktot, hogy egy kis extra pénzt kapjon utánunk, aztán egy csomóan kiléptek emiatt és megszűnt). Lényeg az ,hogy csak nagyon alapszinten tudom használni a pascalt (mert a tanár csak ehhez értett).


Tehát visszatérve a kérdésre... Tehát visszatérve a kérdésre.. baj ha nem tudok C ben programozni?


2011. nov. 9. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Igen baj.


Ha jót akarsz magadnak akkor a ÓE - Kandóra jössz. Itt az alapoktól kezdenek mindent :) . BME-n már tudni kell deriválni, integrálni, és természetesen programozni.

2011. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Nagyon gondold meg, mert sokan kiesnek.

Nem jó éveket, féléveket elvesztegetni.

Az előttem szólóhoz hasonlóan az OE-t ajánlom.


Hidd el, nem jó elkezdeni az egészet a BME-n.

Én mondjuk oda tervezek menni, de már több éve programozom, közép infom 100%-os lett, matekot pedig emelt szinten tanulom.

Ha viszont ambíciózus vagy és nem félsz sokat pótolni akkor viszont nyugodtan. Kezd el átnézni a programozást. Magadtól is tudod tanulni. A gondolkodásmódot lehet hogy ott tanítják meg, viszont programozni konkrétan magadtól kell / is meg tudsz tanulni.

2011. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"BME-n már tudni kell deriválni, integrálni, és természetesen programozni."

Mondjuk úgy, hogy hasznos ezeket tudni... De deriválni, integrálni megtanítanak, ez az első félév matek anyaga. Mindenképp jobb, ha van hozzá alapja az embernek, de meg is tanítják.

A programozás sem abból áll, hogy na most írjál egy programot, várjuk szeretettel. Nyilván jó itt is, ha van hozzá valamilyen alapod, ha írtál már valaha valamilyen programot. De nem kell profi C programozónak lenni ahhoz, hogy a BME-re járhass.

Mindenesetre semmiképp nem mondom, hogy könnyű bent maradni, meg időben elvégezni, de nem lehetetlen, és a BME-VIK-en végzett mérnökök most a legkeresettebbek. (Mondom ezeket úgy, hogy nekem csak ismerőseim járnak oda, én vegyészmérnöknek tanulok.)

2011. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Projekt társam onnan jött át a Kandóra. Egy tárgya sikerült még pedig a tesi. Egyáltalán nem buta gyerek, ha valamit elmagyaráznak rendesen azt azonnal megérti. A Kandón szinte csak 5-ösei vannak. Na most ő mesélte, hogy programozáson egyetlen sor kódot sem mutattak, hogy akkor hogyan is kellene neki kezdeni a program írásnak. Prog elméleten értelemszerűen szó nem volt magáról a program írásról. Prog labon pedig kiadta a tanár a feladatot aztán netezett egész végig. Matekról meg annyit, hogy deriválást integrálást az első órán lezavarták mint ismétlés, és léptek is tovább, természetesen olyanokra ami ezekre épül. Ezt meg ki mondta neked, hogy a legkeresettebb a BME villamosmérnöki diploma? XD Borzasztó sok helyről kapok visszejelzéseket, ahol a BME-n végzett nem tud jegyzőkönyvet írni, keveri a szerszámokat, azt se tudja a páka melyik végét fogja és hasonló szép dolgokat. Az meg már csak hab a tortán, hogy voltam BME állásbörzén, és az egyik cégnél érdeklődtem munka után. Szóba került hogy hol tanulok, és mikor meghallották hogy Kandó szó szerint fellélegeztek, hogy nem BME-n vagyok.
2011. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Projekt társam onnan jött át a Kandóra. Egy tárgya sikerült még pedig a tesi. Egyáltalán nem buta gyerek, ha valamit elmagyaráznak rendesen azt azonnal megérti. A Kandón szinte csak 5-ösei vannak.


Na most ő mesélte, hogy programozáson egyetlen sor kódot sem mutattak, hogy akkor hogyan is kellene neki kezdeni a program írásnak. Prog elméleten értelemszerűen szó nem volt magáról a program írásról. Prog labon pedig kiadta a tanár a feladatot aztán netezett egész végig.



Matekról meg annyit, hogy deriválást integrálást az első órán lezavarták mint ismétlés, és léptek is tovább, természetesen olyanokra ami ezekre épül.



Ezt meg ki mondta neked, hogy a legkeresettebb a BME villamosmérnöki diploma? XD Borzasztó sok helyről kapok visszejelzéseket, ahol a BME-n végzett nem tud jegyzőkönyvet írni, keveri a szerszámokat, azt se tudja a páka melyik végét fogja és hasonló szép dolgokat. Az meg már csak hab a tortán, hogy voltam BME állásbörzén, és az egyik cégnél érdeklődtem munka után. Szóba került hogy hol tanulok, és mikor meghallották hogy Kandó szó szerint fellélegeztek, hogy nem BME-n vagyok."


Hát ebben jópár dologgal nem értek egyet.


Én a BME-VIK-re járok mérnök infóra. Valóban elég nehéz, de nem lehetetlen megcsinálni a tárgyakat. Akinek pedig az első két félévben csak a tesi sikerül, az vagy nagyon retardált, vagy nem ment el még zh-t írni sem.


A VIK-en bizonyos tárgyak oktatása valóban hagy némi kívánnivalót maga után, de egyrészt az írásos anyag könnyen elérhető, és nagyon jól lehet belőle tanulni, másrészt bizonyos tanárok jól tanítanak és segítőkészek (kb. a tanárok 30%-a ilyen, a többi az ellentéte, de jó jegyzet mindenből található).


Biztos vagyok benne, hogy ebben sok a sarkítás. Ha a VIK-en csak a tesi sikerült neki az első 2 félévben, a Kandón pedig ötösei vannak, az vagy azt jelenti, hogy ez erős túlzás, vagy azt, hogy a Kandó egy f.os.


A programozás oktatás valóban ócska a VIK-en, ahogy a számonkérés módja is. Ezzel egyetértünk.


Deriválást, integrálást lezavarták egy óra alatt és léptek tovább? Ez hamuban sült f.ság, mese habbal, már bocsánat. Első félév elején íratnak egy tesztet a középiskolás matekból. Ha megbuksz, fel kell venned egy gimis ismétlő matek tárgyat, amit teljesítened kell, ez feltétele az Analízis 1. aláírás megszerzésének. Analízis 1.-ből 'asszem 5 téma van, amiből az UTOLSÓ KETTŐ a deriválás és az integrálás. Rendesen elmagyarázzák őket előadáson, gyakorlaton megoldanak példákat, stb.


Ezen kívül van számításelmélet is, ami tök más (az diszkrét matek, más téma). És mindkettőnek van 2. változata is, ez a 4 matek van első két félévben (illetve a 3. féléves valszámot felveheted 2. félévben is ha akarod).


Annyit még hozzátennék, hogy Analízisből lenyomnak egy rakás elméletet, és ha csak azt tanulod, garantált az egyes zh. Csak feladatokat szabad gyakorolni, mert elméletet alig kérnek számon, gyakorlati tippeket pedig alig adnak órákon, szóval picit sz.arul oktatják, és nem túl jó a számonkérés sem...


"jegyzőkönyvet írni, keveri a szerszámokat, azt se tudja a páka melyik végét fogja"


Már ne haragudj, de milyen mérnök informatikusnak kell szerszámokat megfognia, vagy pákával dolgoznia??? Annak, akit ki..b.sztak, és valami ócska helyen dolgozik. Egy normális informatikus filctollal rajzolgat egy whiteboard-ra, és ül a gép előtt. Szerszámot legfeljebb fotón lát. Fogalmam sincs honnan kapsz borzasztó sok visszajelzést... és kik lélegeznek fel (és miért) amikor kiderül hogy nem a BME-ről hanem a Kandóról jöttél...


Egyszer menj el BME-s állásbörzére infós munka után kérdezősködni. Kérdezd meg, a VIK-es vagy a Kandós végzettséget tartják-e többre. Azt is kérdezd meg, kell-e olajos szerszámokat vagy épp pákát fognod a kezedben. Meglepő válaszokat fogsz szerintem hallani...

2011. nov. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad már, látszik, hogy fingja nincs az egészről, kár neki leírni az igazságot. Neki van egy kialakult képe a BME-ről, és azt hangoztatja itt. Mondjuk szomorú, hogy nem csak a véleményét írja le, hanem konkrét torzításokat is, pl. hogy a deriválás-integrálás 1 óra, de hát nincs mit tenni.
2011. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Semmiféle előtudás nem kell programozásból oda... matekot tudja 5ösre és lész... Én ELTE-IK-ra járok ugy kezdtem h nemtudok programozni semmit ahhoz képest az 1. zh-m 5-ös lett... Nem higgyj a h@@ye véleményeknek. Én is sokat gondolkodtam h erős lesz nekem az az ELTE és mégsem olyan erős mint mondják... Menj a BME-re ha odaakarsz menni ennyi.
2011. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!