Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hé emberek! Létezik hogy ha...

Hé emberek! Létezik hogy ha emelt érettségit rakok valamiből, nem kapom meg a 40 plusz pontot, abban az esetben, hogy ahová felvételizek, abból a tárgyból emelt szintű a követelmény?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha felvételi tárgy, ráadásul kötelező és a pontodat is abból az érettségidből számolják, akkor megkapod érte a pontot.

Max akkor nem kapod meg, ha:

Pl. anglisztikára jelentkezel, ahol az angol emelt követelmény. De neked van egy felsőfokúd is, szintén angolból. Ez esetben vagy a nyelvvizsgáért, vagy az emeltért kapod meg a pontot, mindkettőért NEM. (Mivel a felsőfokúért és az emeltért is 40 pont jár, tök mindegy, melyiket számolják be).

2011. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha romanisztikára, ahol a francia az emelt követelmény????
2011. jan. 19. 17:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocs nem olvastam végig. Tehát ha megcsinálom emelt érettségit franciából, és romanisztikára jelentkezem, attól még, hogy az ott követelmény (az emelt szintű érettségi), attól még megkapom a 40 pontot, ugye? És ez 100%?
2011. jan. 19. 17:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, az anglisztikát példának írtam. Minden olyan nyelvi szakra érvényes amit írtam, ahol kötelező az emelt.
2011. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, attól még megkapod, ez 100%.

Viszont ha csinálsz egy felsőfokút is franciából, akkor csak egyszer kapod meg a 40 pontot!!

Ha pedig középfokút csinálsz franciából, akkor csak a 40 pontot kapod meg az emeltért!!

2011. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Haleluja! Csak majdnem szívbajt kaptam, mert az előbb rátévedt a szemem a FELVI MAGAZINBAN a következőre:
2011. jan. 19. 17:51
 7/12 A kérdező kommentje:

" Lehetséges stratégiák


Még nincs késő, hogy egy jobb jegyért valamivel több időt fordíts a napi leckére, vagy rákapcsolj a nyelvtanulásra és megszerezd a nyelvvizsgát, a vele járó többletpontokkal. Plusz pontokat emelt szintű érettségivel is szerezhetsz, ha azon a szakon, ahová jelentkezel, az adott tárgyból csak középszintű érettségi a felvételi követelmény, illetve ebből számolják az érettségi pontjaidat."

2011. jan. 19. 17:54
 8/12 A kérdező kommentje:

Azóta utánanéztem felvi.hu-n, meg a felvételi tájékoztatóban, de egyik sem írta ezt. Valamit nagyon benéztek, hogy ezt írták a magazinban.


Nagyon köszi a választ!

2011. jan. 19. 17:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Orvosin is kötelező az emelt, mégis megkapod érte a 40 pontot. Nyelvszakon is megkapod.
2011. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mondom hogy benézték... De azért az elvárható lenne, hogy valós dolgokat írjanak egy ilyenbe, az összes középiskolába kiszállítják...
2011. jan. 19. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!