Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy néz ki egy középszintű...

Hogy néz ki egy középszintű szóbeli kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Milyen feladatok vannak, mire számítsak, mennyi ideig tart stb? Válaszokat előre is köszönöm!
2011. jan. 7. 18:28
 1/5 Silber ***** válasza:

Én elmondom az enyém. Ugye volt néhány tétel. Bemész, leülsz, kihúzol két tételt. Az egyik elmélet, a másik gyakorlati. Elmondod az elméletet, majd utána elmentek megcsinálni a gyakorlatot (pl. indikátorok színváltozása különböző pH-jú oldatokban, vagy KNO3 oldása vízben, és mi a következméne [lehűl az oldat]). Szépen elmondod a vizsgaelnöknek (mint laikusnak), hogy mi és miért történik.

Megtaláltam azt a levelet, amit annó az én osztályfőnököm küdött még nekünk, hátha valami hasznát veszed:

[link]

2011. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

írásbeli ugyanolyan, mint a többi. bemész és megírod.

szóbelinél amikor kihúzod a papírt két tétel lesz rajta. egy elméleti, meg egy kísérlet. mi először a kísérletet csináltuk meg. átmentünk a laborba, és megcsináltam. nekem cukrokat kellett megkülönböztetnem ezüsttükör próbával. 3 percig se tartott és max pontszám. :-P

utána visszamentünk az eredeti terembe, kaptam 10 perc felkészülési időt az elméleti kérdéshez, majd elmondtam arról amit tudok. ha jól emlékszem az alumíniumról kellett dumálnom. kb 10 percet szövegeltem és az is max pont lett. ennyi...

2011. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekünk úgy volt, h a felkészülési idő alatt kellett megcsinálni a kísérletet, de úgy, h oda kellett addig hívni a tanárt, és közben meg más felelt vmiből. Nálam éppen magyarból felelt az egyik osztálytársam. Majd ha amikor megvolt, atanár visszament a helyére, és ment tovább a felelés, amíg én sorra nem kerültem. Akk odaültem a tanérom elé, és megkérdezte, h melyikkel kezdem. Én a kísérlettel kezdtem. Elmodtam az elméletét, h mi történt, és miért. Majd mondta a tanárom, h rendben, most jöjjön a másim tétel, azt is elmondtam, kérdezgetett még párat, aztán mondta, h mehetek, majd felálltam és mentem a törihez.

Az elnöknek nem kell magyarázni semmit. Az figyel, ha akar, de ha már délután van, tuti, h nem fog.

2011. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

3 nap múlva megyek, már nem középiskolában tanulok, így egyedül próbáltam felkészülni. nem mondom, h még életemben nem volt kémcső a kezemben, de soha nem próbáltam ki a kísérleteket és nem is lesz lehetőségem. tudom, már eléggé meg vagyok csúszva a dolgokkal, és egyre reménytelenebbnek látok mindent.. légyszi ha tudtok segítsetek!

-a kísérlet ott helyben történik vagy laborban? vagy ez sulitól függ?

-köpeny, védőszemüveg és hasonlók nem kellenek, ugye? ez a középszint nem olyan komoly dolog, ugye?

-az egyes kísérletekhez felhasználandó cuccok külön lesznek pakolva (pl. külön tálcákra, mint ahogy az om honlapján írja) vagy egy "kupacba", és nekem kell felismerni, h mi micsoda, és egyedül kiválogatni, h mi kell?

-csak azt kell elmagyaráznom h mi történik? ("konyhanyelven" is, h a vizsgaelnök is értse?) vagy le kell írnom a reakcióegyenleteket is?

-lesz 1-2 percem, h végiggondoljam a kísérlet elvégzését, vagy kapásból kell?

2012. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsónak: minden felszerelést adnak (köpeny, kesztyű, védőszemüveg...) és természetesen minden szükséges dolog oda lesz téve eléd a tálcára (kémcsövek, kémcsőfogó, borszeszégő, óraüveg, vagy ami épp kell a tiédhez). reakcióegyenleteket kérhetnek, nekem volt olyan tétel, amibe számolni is kellett a kísérlethez. de ez tétel és tanár függő.
2012. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!