Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nagyfokú gerincferdülés...

A nagyfokú gerincferdülés (54fok) test fogyatékosságnak számít az egyetemek jelentkezésénél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekik teljesen mindegy, mert nem testi fogyatékosságot néznek, hanem olyan tényezőket, amelyek nehezítik a tanulást. Előfordul, hogy ez testi fogyatékosság (pl. vakság, siketség), de nem ez a fő szempont. Kizártnak tartom, hogy ezért Te töbletpontoit kapj.
2011. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyetem plusz pénzt kap minden fogyatékosnak minősített hallgatója után. Úgyhogy bátran fuss neki, lehet, hogy sikerülni is fog!

Az összes vizsgálati anyagodra szükséged lesz hozzá.

2011. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az egyetem plusz pénzt kap minden fogyatékosnak minősített hallgatója után."


- És szerinted ennyi elég, hogy felvegyék? Már jó ideje nem diákokat vesznek fel, hanem pontszámokat. Mégis hogyan gondolod akkor, hogy vele kivételeznének? A többletpont jogosságát sem az adott egyetem szabja meg.

2011. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem végül is lényegtelen,hogy beszámítják-e vagy sem,mivel megvan a pontom többlet pont nélkül is,csak mivel most adom be a jelentkezésemet ezért nem tudom,hogy a fogyatékosságnál,bejelöljem-e a testit!Az orthopéd orvosom szerint annak minősül minden 40fok feletti ferdülés,mivel azok már műtétet igénylenek,csak mivel nincs 2-3 millió ftunk ezért nem is műtenek meg majd csak jó pár év múlva!
2011. jan. 9. 10:04
 5/6 anonim válasza:

az előttem hozzászólókat megcáfolnám! ugyanis nekem is gerincferdülésem van, és az ortopéd orvosom javasolta még a szeptemberi felvétel előtt, hogy az ő tudomása szerint +50 pontot kapsz gerincferdülés esetén (is)!!

Az első lépés, hogy levelet kell írni egy Központba (sajnos már nemtudom a nevét), kérvényezni kell h. megkaphasd a többletpontot, persze ezt frappánsan meg kell fogalmazni, ( a leleteid fénymásolatával csatolva), felküldöd Pestre, megvárod amíg válaszolnak, ha minden oké, akkor a válszlevelüket elküldöd az Oktatási Hivatalba, és elbírálják, hogy jogosult vagy-e a pontokra..

2011. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én úgy csináltam,mert már beadtam,hogy az ortopéd orvosom írt egy leletet.amire ugye ráírta,hogy mozgásban már korlátozva vagyok,műtét nélkül nem javulok meg...és azt elküldtem az oktatási hivatalba a jelentkezési lapommal és a bizonyítványok fénymásolataival!Ez így nem jó? De amúgy a legelső hozzászólónak válaszolva jár érte a pont!
2011. jan. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!