Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nehezebb szak fősulin-e...

Melyik nehezebb szak fősulin-egyetemen:jog vagy ekonómia (közgazdaságtan, marketing, menedzsment)?

Figyelt kérdés
Bocs, nálunk szlovákiában ekonómiának hívjak, azt hiszem magyar megfelelője közgazdaságtan.Bocs a hibáért!:)
2009. jan. 29. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek az a nehezebb, amelyiket nehezebben érti, mivel nehezebben áll rá az agya. Amit könnyen megértesz, azt könnyen tanulod. Nekem ez a tapasztalatom.
2009. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, de azért megkérdeztem...De pl. a pszichológia, arra mindenki azt mondja, hogy igen nehéz...Szóval így gondoltam...Persze eggyet értek veled :)

koszi

2009. jan. 29. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kereskedelem és marketing szakra járok. Az nem olyan vészes, ha nem vagy teljesen OFF matekból. A jog ... Én azt nem tudnám csinálni, rengeteg törvény, meg minden, az nem nekem való, nekem az lenne a nehezebb. Bár a ker-markon is küzdök azért még :P

L(21)

2009. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A joghoz segg kell (bocsánat a kifejezésért), a közgázhoz pedig kell rendesen a matek is. Ha egyik sem jelent neked gondot, akkor tök mindegy.
2009. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi középsuliba járok és még egy évem van, hogy eldöntsem, hát a matek az 3.-os, de többi tantárgy jobb, könyvelés is megy...De a jövőben biztos nem egy irodában dolgoznák egész nap, inkább ilyen gyártás vezető, menedzser, de ehhez is kereskedelmi szakra kell mennem, nem?
2009. jan. 30. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Én elmondom neked a saját sztorimat (csak hogy nálad se kizárólag a suli legyen a döntő, hová mész).

Általános iskola után közgazdasági szakközépbe mentem, hogy induljak el valamerre, mert dunsztom se volt, mi érdekel komolyabban, igazából "minden" (leszámítva a testnevelést, mert a szervezetem nem bírja, bronchitis és szívzörejből adódóan), csak "mindent" mégse csinálhatok, nézzünk meg egyet, és ott el fog dőlni, tetszik-e az a vonal, vagy inkább egy tölteléktárgy fog kiemelkedni. A vége az lett, hogy közgazdasági szakközépből informatika főiskolára mentem, a közgáztól elment a kedvem, nekem az száraz, és valami olyat akartam csinálni, amihez kicsit minden érzékemet használni tudom, magyarán amiben lehetek kreatív, és akár magamban is tudom végezni, ha úgy adódik. Az informatika megtetszett, jól is ment, és most diploma előtt állok, és amit kitanulgattam szakirány és választható tárgyak terén, azt én úgy hívom, hogy "kreatív informatika", ami jelenti a multimédiát kompletten, és jelenti a filmes és hangtechnikai informatikát, és ha lesz időm és pénzem, belevágok a filmművészetibe is. Persze aztán az évek során visszaszámolgattam, kb. 4 éves voltam, mikor először számítógép elé ültem (egy irodai gép volt egér és grafikus képernyő nélkül), és hamar megtanultam használni.


Szóval látod, kis kacskaringókkal én hova jutottam (ja, és 24 éves nő vagyok), azt válaszd, ami igazán érdekel, amit hajlandó lennél hosszú éveken keresztül is csinálni munkaként, és olyan területre menj felsőoktatásban. Az se számít, ha teljesen elkanyarodsz a mostani szakterületedtől, 0-ról talán van is egy olyan előnyöd, hogy ha másképp magyaráznak felsőoktatásban, mint egy középiskolai tanár, nem kavar be, mint az előtanulmányokkal érkezőknek.

2009. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia,bocsi az offert,de kerdeznek valamit....:)

én is ilyen ekonomiai közepsuliba megyek. csak mar most szeretnem tanulgatni ezeket a kifejezeseket,h bevetel,kiadas meg ilyesmiket,h suliba ne legyen nehez,főleg h intrire megyek,.

nem tudsz valami oldalakat ,ahonnan ezeket kitudnam irni?

meg hallottam h van olyan,h a bankoknak vannak ilyen szamai,amiket majd meg kell tanulni. ezek nincsenek fent valahol neten?:)

sajnos nem vagyok nagyon jartas ebben a temaban:/

előre is köszi szepen!

u.i.:enis szlovakiai vagyok:))

2011. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!