DOTE vagy SOTE? Melyiket valasszam? (debreceni vagyok)

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a DOTE sokkal jobb, csak a SOTE fovarosban van, igy jobb a hire.


+ egy ismeros meselte, hogy a SOTEn van egy kiveteles csoport, azokat nyomatjak, a tobbieket huzzak le. Ez igaz?


2011. jan. 9. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én a DOTE-ra járok, és tényleg nagyon erős mostmár, a SOTE-nál valamivel jobb.


Neked kell mérlegelned azt is, hogy milyen életmódot szeretnél élni: a DOTE helyben lesz, ezáltal lakhatásod és ellátásod megoldott, a SOTE-hoz fel kell költözni Pestre, ingázni kell. Ez pénzt, időt, energiát igényel.


Az én szigorúan szubjektív véleményem az, hogy az egyetemet más városban érdemes elvégezni, mint ahol laksz, szocializálódás, önállósodás érdekében.

2011. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nincs ilyen a SOTE-n:) mindkettő jó egyetem, az oktatás is magas színvonalú. Válassz, hogy otthon szeretnél-e lakni, vagy más városban, Pesten. Első válaszolóval egyetértek, szerintem is érdemesebb más városban egyetemistának lenni, de hát ezt te érzed:) Amúgy szerintem egyik egyetem sem sokkal jobb a másiknál, orvosiak közül, talán csak mindegyiknél van egy terület, ami kiemelkedőbb.
2011. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Jól írja a második, nincs olyan orvosik között, hogy "jobb". Mind a 4 diploma ugyanannyit ér. Az tény, hogy bizonyos területeken az egyik egyetem kiemelkedőbb, de egyik egyetem sem jobb mindenben a többitől.


Szóval, a SOTÉ-s papírral sem fogsz többet érni, mint egy DOTÉ-sel. Amúgy úgy is lehet pesti kórházba menni gyakorlatra, ha a DOTE, SZOTE, PTE-re jársz, szóval ilyen alapon sem veszítesz semmit.


Az tény, hogy Pesten jobban magadra lennél utalva, ami jót tenne az önállósodásnak, de ha nem álltok nagyon jól anyagilag, akkor hatalmas pénzkidobás (gondolj csak bele: 6 évig albérletet/kolit fizetni ill. 6 évig ingázni Pest-Debrecen között nem éppen olcsó mulatság). És szerintem, rengeteg energiát és időt elvesz az életedből.

Az "önállósodást" úgy is meg lehet oldani, ha ugyanabba a városba jársz egyetemre, ahol laksz.


Én Debrecentől kb. 1,5 óra távolságra lakom, Pesttől pedig 3,5-4 órányira, Debrecenben jártam gimnáziumba és én a DOTÉ-ra adtam be annak idején 1. helyen a jelentkezésem, pedig a SOTÉ-ra is simán meglett volna a pontom. És nem bántam meg, sőt kifejezetten örülök, hogy Debrecenben maradtam.

2011. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én sem tudok dönteni, idén fogok érettségizni. Kb. ugyanannyira lakok mindkét helytől, tehát ez nem probléma. Kíváncsi vagyok én is a véleményekre, eddig volt sok hasznos dolog, ha tudtok, írjatok még! Köszi :)
2011. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én Pesthez közelebb lakok, mégis Debrecenbe mentem, pedig Pestre is felvettek volna. Nem bántam meg !
2012. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Persze mindkettő helynek megvannak az előnyei és hátrányai, mármint a városnak, ezt mérlegelni kell.


Pesten nem jártam, Pécsen se , meg Szegeden se orvosira

2012. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!