Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Gyógypedagógiára nagyon...

ELTE Gyógypedagógiára nagyon nehéz bekerülni? És bent maradni?

Figyelt kérdés

Régi álmom válna valóra, de 10 éve nem "tanultam", van egy 1,5 és egy 4,5 éves lányom és dolgozom... Félek ha be is kerülök nem fogom bírni...:-(

Tapasztalatokat szeretnék a levelezővel kapcsolatban. Nagyon nehéz? :-(


2011. jan. 11. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én az Apáczain végeztem a gyógypedet levelezőn. Nem volt nehéz, bár szerintem az mindenhol elmondható, hogy tanulni kell.
2011. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:-) én a Bárcira mennék... Kicsit félek...
2011. jan. 11. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne félj szerintem! Tudod, azt soha nem kérdezi senki, hogy hányasokat kaptál a fősülin és hányas a diplomád. Viszont tanulni kell keményen. De ez mindenhol így van.
2011. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2011. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-)))))


Szerinted érdemes lenne előre átolvasnom dolgokat? Szerinted hol találok hozzá anyagot?

2011. jan. 11. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

én bárczis vagyok. nekem nem volt nehéz bekerülni, mert mázlim volt, még éppen beválthattam a középfokú nyelvvizsgámat 100% emelt szintű angolra, így sokkal több pontom volt, mint a ponthatár. de szerintem egyébként sem vészes.


a levelezőről azt tudom, hogy nem túl munkabarát az időbeosztás, azaz havonta 1-2 hét a konzultáció, amit nem minden munkahely tolerál.


a tananyag nem vészes. mondjuk én nappalis vagyok, de ugyanazt tanuljuk. a tárgyak érdekesek, tanulhatók, nekem sosincs olyan érzésem, hogy "tanulok", hanem olvasok egy érdekes olvasmányt pedagógia, pszichológia stb. témákban. ami húzós az az orvostudományi modul tárgyai. 2 félév funkcionális anatómia, a 3. félévtől pedig szakirányos anatómia (pl. látássérültek pedagógiája szakirányos hallgatóknak a látás anatómiája, logopédusoknak a beszéd anatómiája stb.), ezen kívül fejlődéstan, neurológia, kórtan, ezeken könnyű elhasalni, főleg a két funkcionális anatómián (a tanárról tudnék mesélni...bár ha jól tudom, nagy mázlitokra a levelezősöknek nem ő tartja).


egyszóval teljesen tanulható, mondjuk kell rá időt szánni. pl. rajzból első félévben mesekönyvet kell csinálni, de úgy, hogy a történettől kezdve minden a te fejedből és kezeid közül pattanjon ki, hiába elvileg az órákon kellett volna haladni vele, nálunk szinte mindenki otthon kínlódott.


de szerintem egyáltalán nem kivitelezhetetlen, főleg, ha tényleg ez az álmod, mert nekem is az volt, és mivel nagyon érdekel, könnyen is megy, nem esik nehezemre tanulni, csinálni a dolgokat.


ha bármi kérdésed van, tedd fel bátran, hajrá!

2011. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
előző vagyok: nekem sok anyagom van, tételek, szkennelt könyvek, szívesen küldök.
2011. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vagy akár kötelezőolvasmány-listát is :)
2011. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!!

Jó lenne, és nagyon hálás lennék ha küldenél nekem anyagokat! Priviben dumáljunk!!! Sajna már csak este tudok netezni, de várok minden segítséget!

Még egyszer nagyon köszönöm!!!!:-)))))

Most adtál egy löket önbizalmat:-)

2011. jan. 11. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
írok privit :)
2011. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!