Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Újrafelvételihez mikor...

SOS! Újrafelvételihez mikor iratkozzak ki az egyetemről?

Figyelt kérdés

Ősztől ugyanazon egyetem ugyanazon karának egy másik szakán szeretném folytatni a tanulmányaimat állami támogatottságú képzésben, azonban bizonyos okokból (amelyeket itt nem részleteznék) ezt csak a hagyományos felvételi eljárással tudom megoldani.


A kérdésem a következő: ha február tizenötödikéig le kell adnom a jelentkezést, akkor meddig maradhatok jogviszonyban az egyetemmel? Tudtommal csak egy szakra lehetek felvéve állami támogatásban - de mikor kell abbahagynom a jelenlegit?


A felvételi leadásáig? Vagy a tavaszi félév végéig? A tavaszi félévre szeretnék regisztrálni, és ezért kellene tudnom.


Minden segítséget nagyon megköszönnék!


2011. jan. 12. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha még csak elsős vagy, akkor csinálhatod mindkettőt államilag támogatotton is, szóval mindegy, hogy mikor adod le.
2011. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én ki se iratkoztam. második félév végén küldtek papírt, hogy áttesznek fizetősre, mert nem lett meg a 30 kredit. de mivel arra már nem vettem fel tárgyat, először passzív félévre tettek, majd megszüntették a jogviszonyt. bár ha te ugyanazon az egyetemen akarsz maradni, akkor inkább iratkozz ki, az a korrektebb. én csak azért nem mentem vissza, mert baromi messze van és szartam egész napot utazással tölteni csak azért, hogy ne lehessek többé a hallgatójuk.
2011. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!