Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építész mérnök vagy építő...

Építész mérnök vagy építő mérnök? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Leírná nekem valaki hozzáértő, hogy mi a különbség ez a két szak között, illetve hogy hol lehet elhelyezkedni velük.


Mit csinál egy építész m. és mit egy építő m.?


előre is köszi!


2011. jan. 26. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az építész épületekkel (házak) foglalkozik, az építő műtárgyakkal (pl híd).
2011. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. jan. 26. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az építész megtervezi (papíron, szamítógépen, maketten stb) az építő kivitelezi (megépíti).


Meglepő módon az építőiparban lehet elhelyezkedni.

2011. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, az építők is ugyanúgy terveznek. A különbség a belinkelt leíráson túl még az, hogy az építészek sokkal inkább a művészi oldaláról közelítik meg a dolgot. Sok építészeti történelem óra stb. Az építőmérnökök sokkal költséghatékonyabban próbálják létrehozni a dolgokat, mondhatni kevésbé művészien. Egy építőmérnök keményebben tanulja a fizikai dolgokat, mint egy építész. Ketten együtt tudnak sikeresek lenni: az építész pl kitalál egy nagyon extravagáns épületet. Ami persze megépíthetetlen (vagy irreális összegbe kerülne), ezért jön az építőmérnök és ketten együtt kompromisszumot kötnek, és megépíthetővé teszikaz adott létesítményt.

A többit pedig megtalálod a belinkelt oldalon

építész műveiben többnyire laknak az emberek, vagy életvitelszerűen tartózkodnak ott (házak, bev.központok stb.)

az építőmérnök műveit meg használják különböző dolgokra (hidak, utak, gátak, csarnokok stb.)

2011. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem, amikor a témához nem értők elkezdik mondani, hogy az építészek azok akik terveznek, az építősök meg kiviteleznek. Kíváncsi lennék, hogy szerintük ki az a statikus és mit csinál...


Egyébként mi építősök még azt is szoktuk mondani, hogy az építészek művészek, mi pedig szakemberek vagyunk :).

2011. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És igen, olvastam azt a gyakori kérdések oldalt amit belinkeltetek, de kicsit bővebb információra voltam kíváncsi, és meg is kaptam! Még egyszer köszönöm!
2011. jan. 27. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!