Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki tanul szociális munkásnak?...

Ki tanul szociális munkásnak? Esetleg, olyan, aki már végzett? Milyen a képzés? Sokat kell tanulni? Mik a szórótantárgyak? A matek ugye nem vészes (ha van). Gyakorlati órák milyen gyakran vannak?

Figyelt kérdés

Elsősorban engem a SZTE és az ELTE érdekel, de más tapasztalatokat is szivesen fogadok.

Köszi előre is.


2009. febr. 5. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Én szociálpedagógiát tanulok, és az majdnem ugyanaz, csak jobb, mert több helyen el tudsz vele helyezkedni és ezt nem azért mondom, hogy elfogult vagyok. Nagyjából a tárgyak is ugyanazok szerintem. Nincs matek, úgyhogy megnyugodhatsz. Szoc.munka elmélet tuti van, pszichológia, jog, egészségtudomány, szoc. munka alapellátásban, szakellátásban, társadalomismeret és ezek is több mindenből állnak, értem ezt pl úgy, hogy a pszichológia= pszichológia alapjai, fejlődéslélektan, személyiséglélektan, szociálpszichológia... Gyakorlat elvileg minden félévben van, ahogy haladsz előre egyre több hét + ha olyan a adott tantárgyból a tanár, akkor gyakorlati feladatot ad és nem valami beadandó dogát, amit letölthetsz netről vagy beszerezhetsz felsőbb évesektől.
2009. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon hasznos volt, amit irtál:)
2009. febr. 6. 20:06
 3/4 anonim válasza:
100%

én szociális munkát tanulok, és a szociálpedagógia közel sem ugyanaz, vagy jobb, míg egy szocpedes inkább a gyermekvédelmi terültre hagyatkozik, addig nekünk nagyon területünk van. míg akár válásközvetítőis lehet a szoc munkás végzettséggel (mediátor) a szocpedes pedig nem lehet intézményvezető ahhoz a törvény alapján is szoc munkás végzettség és szakvizsga kell.


szóval sajnálom de a szocpedes nem jobb



tanulni mindenhol kell, itt a főtárgyak a pszcicho, társpol, szocpol, szociológia, jog, van gyakorlat is első másodikba heti egy délelőtt, de ez inkább intézmény látogatás, harmadikba heti egy teljes munkapnap, utsó félévbe pedig intenzív gyakorlat.


buktató és szóró tárgyat én nem tudnék mondani, ha tanulsz és kicsit is érdekel a tantárgy kettes biztosan meg van.

2009. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megjelöltem:D elöször ELTE, majd SZTE:) köszi mégegyszer
2009. febr. 13. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!