Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsősorban hallgatóktól...

Elsősorban hallgatóktól kérdezem: kinek milyen a megítélése a Pécsi Tudományegyetemről? Érdemes ezt a helyet választani?

Figyelt kérdés

11.-es gimnazista vagyok, és volt nemrég egy előadás az említett egyetem egyik tanárától, ami alapján meggyőzött az egyetem színvonalassága + környező helyekről ez az egyetlen egyetem, ami eddig szóba jöhet (kivéve más pécsi egyetemeket)


...ugyanakkor olyan véleményt is hallottam egyik ismerősömtől (ő egyetemista, de nem oda jár) hogy mindez csak "álca" és hogy valójában nem olyan jó, stb.


És most nem tudok dönteni, hogy érdemes lenne-e a Pécsi Tudományegyetemre mennem hallgatónak?


2011. jan. 31. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A pécsi egyetem egyik oktatója persze hogy pozitív dolgot mond az egyetemről, hisz az a dolga, hogy leendő hallgatókat toborozzon. Milyen szakra szeretnél menni?
2011. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik kar :)

PMMK elég kemény, nem annyira, mint a BME, de azért kell hajtani egész évben (rajzok, jegyzőkönyv,...)


ÁJK,TTK,KTK se rossz, a bölcsészeket pedig nem tudom :)

2011. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első: tudom, de azért meggyőzött :D


amúgy fogalmam sincs a szakról, mert történelemből akarok emelten érettségizni; a fizika is érdekelne de a Fizika BSc nehéz és sok matekot is igényel, ami nekem nem az erősségem :S

2011. jan. 31. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A BTK, ÁOK, ÁJK és KTK mindenképpen jók. Ha a természettudomány érdekel, akkor inkább az ELTÉT válaszd, a pécsi nem a legjobb.
2011. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én itt tanulok az egyetemen,töri szakos vagyok,így igazából erről tudok nyilatkozni..Nekem nagyon tetszik,ide is szerettem volna jönni:)Az oktatókról annyit hogy alapjáraton nagyon jó és színvonalas órákat tartanak(persze vannak kivételek),viszont a vizsgákon hát őszinte leszek azért nem épp a korrektségükről híresek,és főleg ezért nem is olyan könnyű szerintem,mint ahogy sokan gondolnák talán(ezt csak azért írom mert sokan mondják hogy a BTK nem sokat ér),tudnék rengeteg konkrétumot is írni kimondottan a szakról,ha érdekel majd írj:)egyébkét azt hallottam hogy a földrajz is jó,meg a nyelvszakokról is hallottam már jó véleményeket,de az az igazság hogy mivel mi külön épületben is vagyunk,így nem igazán van infónk más szakokról,illetve hát a többségnek van minorja,gy nyilván arról tud mesélni:)

2011. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ÁOK és a közgáz nagyon jó. ÁJK, BTK jó. TTK elmegy. FEEK szánalmas.
2011. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közgázon is gondolkodtam egy darabig. Na mindegy, majd meglátjuk, addig azért még rengeteg idő van és rengeteg minden változhat :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 31. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:
ktk igen erős ttk sem rossz. Erről a kettőről tudok nyilatkozni mert gazdinfos vagyok...
2011. febr. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!