Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy dietikus, melyiket...

Jogász vagy dietikus, melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
érveljetek,is hogy miért köszi?
2011. febr. 1. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem.

Jogászból túl sok van, már csak annak érdemes menni, aki tényleg annak született, vagy pedig családi irodájuk van.

A dietetikus jó, csak kórházanként 1 kell belőle, és azzal sem lehet nagyon elhelyezkedni.

Legalábbis én így hallottam. Engem is érdekelt volna ez a kettő.

2011. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Én jogásznak tanulok,de nem fogok érvelni,mert felesleges.Ha valaki eljut odáig, hogy "érzi a dörgést", átlátja az egész jogrendszert,annak kifejlődését és a társadalommal való kapcsolatát, az rájön hogy egy olyan tudás birtokában van, melyet egy okj-s képesítéssel vagy egyéb felsőoktatási diplomával meg sem tudna közelíteni.
2011. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó egó 4ever.... tipikus jogász...
2011. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már miért lenne ego?

Nemhiába az orvosi és a jogi egyetem után automatikusan megkapod a dr-i címet.De biztos csak az ego szól belőlem,bár az ég világon nem mondtam semmit sem magamról..

2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
te melyik jogi egyetemen tanulsz? miota tanul ott?
2011. febr. 1. 16:00
 6/11 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm harmadéves dietetikus Pécsen. nagyon élvezi, így az alapozás után, de már előre látja, hogy az égvilágon sehol sem fog vele elhelyezkedni.
2011. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az előzőeket csak alátámasztani tudom. jogászból sok van nagyon. nagyon sok helyre el tudsz vele helyezkedni (nem csak jogász lehetsz), viszont protekció nélkül nagyon nehéz dolgod van, jónak kell lenni.

dietikus meg pláne telített, kevés kell belőle.

A kettő közül inkább a jogászt választanám. de te tudod h melyik tetszik jobban:)

2011. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok, a második egy idióta.
2011. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem érdekel a jog, semmiképpen ne menj jogásznak, csak szenvedni fogsz. Előző voltam.
2011. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nővérem jogász, Pécsett végzett. Abban igazat tudok adni, hogy sok van belőlük, de az elhelyezkedés viszonylag jó (vagy csak tesóm szerencsés). Itt vidéken persze nem talált munkát, ezért felment Pestre, ahol az ég világon senkit sem ismert és már a 2. munkája van (az első megszűnt, mert már elvégeztek minden olyan melót :D) és állítom, hogy nem volt 2 hónapig munkanélküli. Ha összehasonlítod ezt az arányt másokkal rájössz, hogy teljesen jó.

Annyi, hogy jogászként nyitottnak kell lenni minden munka felé és rugalmasnak is. Utóbbi azt jelenti, hogy előfordulhat el kell költöznöd jó messzire.

2011. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!