Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikáról vagy földtudományiró...

Fizikáról vagy földtudományiról csillagászra? Mennyire rossz a fizikatudás hiánya? Milyen területeken lehet elhelyezkedni csillagászként?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a csillagászat, és szeretném ezt tanulni egyetemen. Ha jól tudom fizik bsc-ről és földtudományi bsc-ről (elte lenne a cél) lehet továbbmenni csillagász msc-re. Az érdekelne, hogy milyen alapvető különbségek vannak fizika és földtudományi bsc között, ha a tantárgyaimat azzal a céllal veszem fel, hogy később csillagászatot választom?

Valamint gimnáziumban matekból elég jó voltam (közép 97%, emelt 58%, deriválni, integrálni tudok), fizika viszont akkor még annyira nem mozgatott meg, nem is nagyon foglalkoztam vele (ebből nincs is érettségim). De tudom azt is, hogy viszonylag könnyen meg tudnám tanulni. Ez nagyon vészes? Vagy csak szorgalom kérdése?

És még egy utolsó dolog: Tudom, hogy Magyarországon nem túl jövedelmező dolog csillagásznak lenni, nem is nagy rá a kereset. Milyen területeken és milyen eséllyel tudok még elhelyezkedni csillagász diplomával (fizika/földtudomány)?

Köszi előre is a válaszokat.


2011. febr. 2. 03:27
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp fizikát válaszd! NYME fizikán (szombathely), van csillagász szakirány meg saját csillagvizsgáló... ha a csillagászat érdekel, akkor az tuti jó választás. én is ide járok, csak matekra. elég csóró egyetem, de a tanárok nagyon jók, meg a kis létszám miatt az órák hangulata és színvonala is frankó.
2011. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fizika nélkül nem tudod megtanulni a csillagászatot, mivel az a fizika egyik ága.
2011. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp fizika. Ha meg meggondolod magad, és nem akarsz csillagász lenni, még mindig lehetsz asztrofizikus. :D
2011. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ELTE-re mégy és nem foglalkoztál sokat fizikával, akkor vért fogsz pisilni fizikuson. Ott azok az emberek is szenvednek, akik imádják, mert nehéz. A sok kis csillagász (már elnézést :D), indultak vagy 40-n, de harmadikban a szakirányos tárgyat már csak 1 ember tudta felvenni, a többiek el sem jutottak odáig. A földtudomány ilyen szempontból könnyebb, az sem egyszerű, hiszen mindenféle ásványtan meg hasnolók is vannak, de inkább meg lehet csinálni 3 év alatt.
2011. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Végül csillagász lettél?
2019. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hol tudtál elhelyezkedni?
2019. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!