Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Édesanyámmal lakom, aki 8...

Édesanyámmal lakom, aki 8 általánost végzett, kapunk gyermekvédelmi támogatást, így örültem, hogy majd jár az 50 többletpontot. Viszont most akadt egy kis galiba. Mi is az igazság?

Figyelt kérdés
Kiderült ugyanis, hogy ő valamikor elvégzett egy gyors- és gépírói tanfolyamot. felvi.hu-n azt írják, hogy legfeljebb 8 általánost végzettek kapnak többletpontot. Kérdés, hogy ez továbbtanulásnak számít-e vagy sem? Vagy hol tudnám ezt megkérdezni, ahol biztosra megmondják? Ha nem sikerül egyértelmű választ kapnom és anyám megírja a nyilatkozatot, lehet ebből később balhé?
2009. febr. 7. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
8 általános-érettségi-diploma ebből a hármasból csak a 8általános van akkor megkapod. gondolj bele, milyen lenne ha minden szülőnek csak 8általánosa lenne de szakmája semmi. viszont csak akkor kapod meg a pluszpontot ha apukádnak is csak 8 általánosa van mindegy hogy elváltak-e vagy sem
2009. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem , a többletpont csak akkor jár ha mindkét szülöd 8 általánost végzett, de a gyors és gépírói középfokú végzettségnek számít, így nem 8 általános.
2009. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

[link]

Azok szerint,ami itt a 9.oldalon szerepel,akkor jár a többletpont,ha ált.iskolai tanulmányod megkezdésekor volt anyudnak 8 általánosa.

Sok sikert a továbbiakban :)

2009. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Feladtam a jelentkezést, bejelöltem, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagyok, meg mellékeltem az iratokat, ők meg majd eldöntik, hogy jár-e vagy sem. Majd leírom, hogy ítélték.
2009. febr. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!