Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az igazság: az ELTE ÁJK...

Mi az igazság: az ELTE ÁJK tényleg költségtérítésessé válik?

Figyelt kérdés

Komolyan, már képtelen vagyok átlátni a helyzetet. Minden egyes nap tovább bonyolítják a dolgot. Mondták nekem azt, hogy a kormány tervei szerint ÖSSZESEN 70 államilag finanszírozott hely lesz az ország ÖSSZES jogi egyetemén. Tehát nemhogy minden egyetemre jut külön-külön 70 hely, hanem éppenhogy az összes jogi karra együttvéve jut 70 férőhely. Ez különösen érdekes lesz az ELTE ÁJK-n, ahol a jelenlegi évfolyamon is 450 emberke van.


Azt is hallottam, hogy az ELTE ÁJK a következő évektől teljesen költségtérítésessé válik, azaz megszűnik az államilag finanszírozott képzés, és bár nem egyenlő mértékben, de valamilyen összeget mindenkinek fizetni kell. Kérem, hogy aki tisztán látja ezeket a dolgokat, az öntsön itt is tiszta vizet a pohárba, mert fontos lenne tudnom ezt az információt. Neten hiába keresgélek, mindenki mást mond. Kérem, hogy aki tud, segítsen nekem ebben. Előre is hálás köszönetem érte!


2011. okt. 17. 12:52
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Senki sem látja tisztán a helyzetet, mivel nincs még felsőoktatási törvény, ami erre vonatkozna. Ezért nem találsz a neten sem semmit. Egyelőre csak spekulálni lehet.
2011. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudja senki.

Az egész felsőoktatás évek óta egy nagy káosz.

Már nagyon unom, hogy évente változtatnak valamin.

Hozzanak törvényt végre, és az maradjon is úgy, mert ez a fizetős, nem fizetős, mennyit fizessek, meddig lehet halasztani stb... ez idegtépő!

2011. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Marczell válasza:

Azóta ennyit változott a helyzet:

100 állami ösztöndíjas helyet hirdetnek meg, amin az ELTE-ÁJK és PPKE-JÁK kara osztoznak meg 50-50 arányban.

465 pontot kell elérnie a leendő hallgatónak ahhoz hogy állami ösztöndíjas képzésre kerüljön be.

2013. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!