Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 300 pont alatt van értelme...

300 pont alatt van értelme jelentkezni egyetemre? (államilag finanszírozottra gondoltam. )

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
egyetemre? hát nemigen
2011. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

attól függ, melyik szakra, vannak szakok, ahol 300 alatt van a ponthatár (a színvonalasabb cuccok közül a term. tudományos szakokon van rá esély).

Nézegesd a felvi.hu -n a korábbi évek ponthatárait: ahol ezelőtt is általában olyan ponthatár volt, amivel most felvennének, ott lehet esélyed.

2011. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.Igazából én az óvodapedagógus karra gondoltam,de az nagy valószínűséggel kizárt.A természettudományok sajnos nem nagyon vonzanak...:s
2011. febr. 4. 01:05
 4/13 anonim ***** válasza:
300 alatt a tudományos, mérnöki szakokra.
2011. febr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ttk-s szakokra simán beférsz. nekem 296 pontom volt és matekszakon nyomom. viszonylag jól is megy.
2011. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%
Teljesen mindegy hogy melyik szakokra tudnál jelentkezni, hogy melyik szakokon alacsony a ponthatár , a lényeg az , hogy ha csak 300 pontot sikerül összeszedned , akkor nem egyetemre való vagy , akkor 1-2 féléven belül úgyis kibuknál vagy megelégelnéd az egészet mert nem menne. Szuper okj-s szakmák vannak , szerintem azokból válogass - ott is találsz államilag finanszírozottat. hajrá :)
2011. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Előzőnek írom: Nem kell leszólni vkit azért mert 300 vagy az alatti a pontszáma, attól még nem biztos, hogy nem lesz kitartó, vagy nem fog menni neki! Én 296 ponttal felvételizem , harmadéves főiskolai hallgató vagyok, igaz ez nem egyetem, de van rá lehetőségem, hogy a diploma után egyetemi diplomát is szerezzek, amivel élni is fogok. Annak idején amikor én voltam középiskolás csöppet sem érdekelt a suli, de felnőtt fejjel beláttam, h szükségem van a diplomára. Különbözeti érettségit tettem, 1 éves kislánnyal és várandósan ültem az iskolapadba, halasztás nélkül (szülés áprilisban, második félévben, pont vizsgaidőszak előtt, a kórházban az ágyam tele volt az állattan jegyzeteimmel...)sikeres félévet zártam, azóta is minden félévet teljesítettem, és az átlagom még nem volt 3,2 alatt.

Kérdezőnek: Szóval ne add fel az álmaidat, és kitartással, szorgalommal sokra viheted az életben!!!

Ja, és természetesen engem sem vettek fel államilag finanszírozottra, és be sem akartam iratkozni, ha a tanulmányi osztályon nem beszélnek rá, most biztosan nem lennék itt, de a férjem támogatott, és csak egy félévet kellett fizetnem! Tanulni, tanulni, tanulni kell!!!!

Ui: nem magamat akartam reklámozni, csak felnyitni a szemeket, hogy attól még, h vkinek nem olyan jók az eredményei, attól még nem biztos, hogy nem fogja megállni a helyét a felsőoktatásban- bár az biztos, hogy nem egyszerű, de hát mi az?

egy 30 éves agrármérnök hallgató (mellesleg feleség, anya, háziasszony)

2011. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak,aranyos vagy nagyon és gratulálok neked a sikereidhez.Én sem fogom feladni.:)
2011. febr. 7. 19:28
 9/13 anonim válasza:
Persze, hogy van értelme jelentkezni. A "CSAK 300 pontosora" meg ne hallgass.
2011. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
280a ponthatár tanítóin és óvodapedagóguson
2011. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!