Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van a felsőoktatásban...

Hogy is van a felsőoktatásban ezek a ponthatárok? Szeretnék államilag finanszírozottra jelentkezni, hogyan működik ez az egész? Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Melyik főiskolák, egyetemek számítanak "jónak"? Ahol jól tanítanak a tanárok, és elvégzése után ténylegesen el lehet helyezkedni.

25 éves vagyok és már rég nem tanulok, kiestem ebből a körből.

Viszont most keresgélek a felsőoktatások között.


2010. ápr. 19. 13:30
 1/8 A kérdező kommentje:
* Hogy is vannak...
2010. ápr. 19. 13:31
 2/8 anonim ***** válasza:

Az idei jelentkezésről már lekéstél, a pótfelvételi időszakban viszont csak költségtérítéses szakokat hirdethetnek meg az intézmények.


A felvi.hu-n megtalálod az utóbbi évek ponthatárait államilag finanszírozott és fizetős szakokra is, illetve azt is, hogy 25 évesen hogyan kell a hozott pontjaidat kiszámolni.

2010. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen irányba akarsz továbbtanulni?
2010. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg dologtól függ.

Milyen irányban gondolkozol (nem mindegy, hogy pl. bölcsészszakot vagy nyelvszakot vagy valami gazdaságit stb. akarsz). Milyen lett az érettségid, van-e nyelvvizsgád? (Ez a pontok miatt fontos)

2010. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Hát nem is tudom, fogográfus szak, amit eddig néztem.

Ami úgy érdekelne.

Én még 2005 előtt érettségiztem, és hát nem valami fényes eredménnyel.

Egy 3-as, a többi 2-es.

Nyelvvizsgám még nincs.

Nem túl jó kilátások gondolom...

2010. ápr. 19. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
fotográfus
2010. ápr. 19. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát a leírtak alapján nincs valami hűdesok pontod. A www.felvi.hu honlapon van egy kalkulátor, amivel ki tudod számolni.

Ha a fotográfia érdekel (vagy valami más művészeti szak) az neked jó hír, mert oda alkalmassági és gyakorlati vizsga van. Persze azok sem könnyűek. A felvi honlapján ezeknek is utána tudsz jártni.

De legközelebb csak jövőre jelentkezhetsz.

2010. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Hát jóhír legalább, hogy lesz időm gondolkodni és megtenni a szükséges lépéseket, ha már lecsúsztam idén.

Szép napot.

2010. ápr. 20. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!