Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag finanszírozottra...

Államilag finanszírozottra mennyire nehéz bekerülni pl. komm. Média szaknál? Meg megoldható az alábbi?

Figyelt kérdés
Van 2 év szakma suliban érettségi után (programozás a fő cél -> amolyan programozó informatikus). Ha azt elvégzem és kapok róla papírt, akkor mehetek államilag támogatottra?
2011. febr. 5. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem végzed el, akkor is mehetsz, a lényeg hogy kellő pontszámod legyen a bekerüléshez. Az hogy adott iskolába mekkora ponthatár kell, illetve neked várhatóan mennyi pontod van/lesz, a www.felvi.hu-n megtudod nézni! Hogy az adott iskola elfogadja e plusz pontként az adott okj-s végzettséget, az megint más kérdés, utána kell nézni!

Attól hogy elvégzed ezt, még jelentkezhetsz államira.

2011. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 5. 17:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol 405 körül (inkább felett) vannak a pontok. A helyesírásodon még sokat csiszolj!
2011. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de tulajdonképpen melyik részével van bajod? Tán azzal, hogy a komm.média szóban a Médiát nagy betűvel írtam? Vagy az államilag finanszírozottnál? Mert átolvastam és nem találtam benne hibát. Ha találtál, akkor írd le! Ne pedig ködösíts! Mindegy ki milyen stílusban mi módon ír, itt nem számít. Ha tudni akarod - bár nem tartozik rád -, újságíró szeretnék lenni.
2011. febr. 5. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mi köze a programozási képesítésnek a kommunikáció szakhoz.


Egyébként a helyesírásoddal szerintem nincsen igazán gond, csak nehezen érthető a fogalamzásod.

2011. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja jó, akkor elmagyarázom. Mivel én infós vagyok, elsőben meg másodikban alap dolgokat tanultunk (Word, Excel) + hozzá jött a programozás. Én meg nagy hirtelen összeraktam a kettőt. ;P Ami a szakképzést illeti oszt.főm azt monda, hogy nagyon kemény lesz mert nehezebb programok lesznek mint amiket most tanulunk.
2011. febr. 5. 18:37
 7/12 A kérdező kommentje:
A programozási képesítésnek a komm.szakhoz semmi köze. Csupán meg akartam kérdezni ha van egy olyan szakmám mehetek e államira?
2011. febr. 5. 18:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, már értem... Persze, mehetsz. Az nem számítana felsőfokú végzettségnek.
2011. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, arra értettem ahogyan leírtad a szakot, illetve ahogyan az előttem szóló mondta, a fogalmazásod fura.

Nem piszkálás, csak adj magadra. Tényleg semmi közöm hozzá, viszont én már el is végeztem a szakot és dolgozok. Csak tanács útravalóul. Amúgy a felvi sokat segít a ponthatárokkal. Nekem kellett anno egy 96% és egy 90%-os érettségi, középfokú nyelvvizsgával. Ilyen eredményekkel tudsz bekerülni kb. a viszonylag alacsonyabb ponthatárú kommunikáció szakokra.

2011. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha felvesznek szerintem akkor kétszer gondold át hogy maradsz-e a suliban szakon. utána valószínűleg még nehezebb lesz bekerülni egyetemre,nagy valószínűséggel utólag kell érettségizned,vagy javítanod,hogy ugyanarra a szakra 2 évvel később bekerülj.folyamatosan szigorodnak a felvételik!

az se utolsó szempont h diák kedvezmények 26 éves korig járnak,ha ezen felül tanulnál,helyi bérlet,különböző kedvezmények nem lennének,és kalkuláld bele h 5 éves általában egy egyetemi szak (alap+mester)

nekem is van a sulimban plusz 2 év az érettségi után,de semmi pénzért nem maradnék mert szerintem nem éri meg mégha szeretem is.. utolag mondjuk emelt természettudomány tantárgyból érettségizni.. hááát

gondold át :)

2011. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!