Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » S. O. S. Szeretnék érettségizn...

S. O. S. Szeretnék érettségizni jövőre vendéglátó- és idegenforgalmi alapismeretekből, viszont eddig nem is tanultam egyáltalán. (nem is szakközépbe járok, sima gimnáziumba) Megoldható így bármilyen úton-módon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a tervezett érettségidkor még nem lesz kék fedeles rendes érettségi bizonyítványod, akkor bizony keresned kell egy szakközepet, ahol ezt tanítják és elvállalnak téged. Ha teljesíted az ottani követelményeket, akkor érettségizhetsz belőle.

Amennyiben akkora már befejezed a tanulmányaid, lesz érettségi bizonyítványod, bármikor bármiből érettségizhetsz előfeltétel nélkül.

2011. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szerintem csak olyan tárgyból érettségizhetsz, amit min. 2 évig tanultál. Tehát ha eddig nem tanultad, akkor jövőre nem érettségizhetsz belőle, leghamarabb jövő utáni évben.
2011. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, akkor érettségizhet valaki, ha az iskola által előírt követelményeket teljesítette. Például van, ahol egy éves az informatika, ott is lehet belőle érettségizni.
2011. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és nem tudod véletlenül, hogy hány évig tanulják ezt a tantárgyat? mert akkor gondolom osztályozót is kell tennem minden egyes évből..
2011. júl. 15. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, lehet iskolafüggő. A matek az nyilván 4 éves mindenhol, míg egy biosz változik 2-3 között általában, a te tárgyad sem főtantárgy így nem hinném, hogy 4 éves, de kérdezd meg egy olyan suliban, ahol tanítanak ilyet.
2011. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!