Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű MAGYAR ÉS TÖRTÉNEL...

Középszintű MAGYAR ÉS TÖRTÉNELEM érettségit meglehet írni 95%-95%-ra, ha a helyesírásom nem túl jó?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem biztos. Magyar érettségin van helyesírási szótár, amit használhatsz, ha jól emlékszem, de ha túl sokat kell lapozgatnod, rengeteg időd elmegy rá...

Szerintem egyszerűbb, ha elkezded fejleszteni, javítani a helyesírásodat és így az érettségin már nem lesz ezzel gondod. :)

2011. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, h mit jelent Nálad, a "nem túl jó"

aránylag elég sok pontot el lehet ezzel veszteni

magyaron pl. 15-öt

úh 90%-ról indulsz, ha esetleg mindet elveszted..:S

de azért sztem elég sok hibát ki lehet küszöbölni

pl. azzal, ha nem írsz majd le olyan szót, aminek nem vagy biztos a helyesírásában

meg valóban - ah az előző hozzászóló is mondta - lehet gyakorolni is

töri érettségin is el lehet veszteni 8 pontot ezzel...

úh nagyon nem mindegy...

am. gyakorlásra tudom ajánlani Antalné Sz. Ágnes: Hogyan írjam? c. gyakorlókönyvét

abban minden fontos helyesírási szabályhoz találsz feladatot

2011. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a helyesírási szótár használatával nem értek egyet. mivel aki rosszul ír annak nem az idegen kifejezésekkel van a gondja meg azokkal amiket tudja magáról hogy fogalma sincs helyesen leírni. hanem az ilyen apró mindennapos szavakat tévesztik el. sztem csináld azt hogy írsz pár fogalmazást a magyar tanárodnak, ő kijavítja, és akkor meglátod hogy miket szoktál eltéveszteni, azokat pedig megjegyzed. egy volt osztálytársamnak is volt ezzel problémája, volt hogy egy fogalmazása tartalmilag 5ös volt, de annyi szót elírt, hogy végül egyes lett...
2011. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!