Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet rá minimális esély hogy...

Lehet rá minimális esély hogy engem felvegyenek az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyének fogtok nézni, most vagyok 17 éves és már régebb óta érdekel engem az orvosi szakma. Mégcsak most jöttem rá hogy orvos szeretnék lenni, de az a helyzet hogy közép iskolába járok és nem állok valami fényesen de a biológia, fizika, kémia az jó. Megbuktam félévkor 3 tantárgyból és ez a nagy baj.
2011. febr. 6. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100% hogy nem vesznek fel államilag finanszirozottra,költségttéritésesre még mehetsz.Ott akkkora az elvárás hogy nagyon jol kell tanulni ahoz h valaki oda bekerüljön ami nem is csoda hisz ember életekröl van szó.Szerintem hajts rá a tanulásra abbol bajod nem lehet.Mondjuk a költségtéritős szak megfizethetetlen szerintem,de ha nekiállsz tanulni rendesen akkor egy probát megér a felvételi.
2011. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha azért buktál meg, mert emocionális (pl. családi) problémáid vannak, akkor van esélyed, ha azért, mert hülye vagy, akkor nincs.
2011. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biológia, fizika, kémia az jó... nem elég jónak lenni, kitűnőnek kell belőle lenni.

Az orvosi az kemény dió. Ha a közép suli sem megy akkor ne álmodozz ilyesmiről.

Mindenesetre sok sikert hozzá!

Van még időd rákészülni hisz csak az évvégi vagy érettségi eredmények számítanak.

2011. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod: minimális az esély.
2011. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben sikerül minden tárgyból leérettségizned, a biosz és a kémia (vagy fizika) érettségid sikerült kb. 90%-ra (az egyik emelt szinten!), és valahogy összeszeded a maradék 40 pluszpontot, akkor felvehetnek, mivel így lenne 440 pontod.

De ha megbuktál 3 tárgyból, akkor nem tudom ez mennyire reális..

2011. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
esély mindig van
2011. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a bioszt, fizikát és kémiát tényleg kened-vágod, akkor van esélyed, mert az érettségi pontokat is lehet duplázni. Mindazonáltal jól gondold meg, nagyon sokan hagyják ott az orvosit 1-2 év után.
2011. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező esély mindig van. Ha azért buktál meg, mert kemény gimibe jársz, valamint lusta disznó vagy (bocsi), akkor még lazán bekerülhetsz. Ha viszont azért buktál, mert nem tudtad megtanulni az anyagot, akkor viszont felejtsd el az egyetemet.

Én gimiben szintén nem voltam valami nagy ász, bioszon és magyaron kívül gyakorlatilag nem volt olyan tantárgy, amiből jó lettem volna. Egyszerűen nem érdekelt semmi. A rekord átlagom is 3,9 körül volt, tesi, ének stb. ötössel együtt.

Aztán kitaláltam, hogy én bizony orvos leszek. Elkezdtem tanulni, kémiából különtanárhoz jártam (előtte kegyelem kettest kaptam), bioszból fakultációra. A többi tantárgyból is javultak a jegyeim.

Végül eljött az érettségi. Emelt bioszom 86% lett, a közép kémiám 91, felsőfokú angol nyelvvizsgám is sikerült. Végül sikerült összehozni egy kitűnő érettségi bizonyítványt.

Most Pécsre járok az orvosira, másodéves vagyok. Eddig egyetlen B vizsgám nem volt, ami pedig nagy szó! Szeretek ide járni.

Szóval kellő kitartással és szorgalommal bármit el lehet érni, ha van egy kis sütnivalód, csak akarni kell.

2011. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!