Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most kezdenék el tanulni...

Ha most kezdenék el tanulni az emelt biológia érettségire és a kémiára van esély hogy még idén felvesznek az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Mindig is vonzott az orvosi hivatás de mindig lebeszéltek róla, mert itthon nagyon rossz az orvosok helyzete. Szerintetek megéri belevágni?
2010. nov. 4. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány éves vagy. Végzős vagy, még talán lehet, de emelt szint és nyelvvizsga nélkül semmiképp. Az orvosin olyan 400-420 pontot kell elérni, ami kb. _két_ 80%-os emelt szintű érettségi, illetve középfokú nyelvvizsga. Így van esélyed. Ha még középsulis vagy, és jók a tanáraid, akkor lehetséges, de vért fogsz izzadni.
2010. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, ha 0-ról kezdesz akkor nem sok esély látok rá, hogy felvegyenek IDÉN. Ha viszont rendszeresen tanultál ebből a két tantárgyból és az alapokkal tisztában vagy akkor miért ne?:) Próbáld meg, nincs veszítenivalód!:)
2010. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
És azt se feledd,h hogy legalább az egyikből emelt szinten kell, hogy érettségizz. Aztán nyelvvizsga se árt!:)
2010. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
van egy 87%os emelt szintű angol érettségim és egy felsőfokú angol nyelvizsgám
2010. nov. 4. 21:47
 5/8 A kérdező kommentje:
kémiából mindig jó jegyeim voltak viszont 2 éve egy kémia könyvet nem nyitottam ki. Ráadásul a biosz emeltről azt hallottam rendkivül nehéz.
2010. nov. 4. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt semmiképpen nem érdemes tenned, ha van egy felsőfokú nyelvvizsgád. Az már alapból 40 pont, így már csak 40-et szedhetsz össze, ami egy emelttel megvan.

Szerintem lehetséges, bár ez attól is függ, hogy milyen szinten állsz ezekből a tárgyakból.

Találd ki, hogy melyikből akarsz emeltet, aztán feküdj rá. Esetleg keress különtanárt is.

De ha idén nem jön össze, akkor se add fel:)

2010. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


felvi.hu-n számold ki miből mennyit kell elérned h bekerülj az orvosira. (pontkalkulátor)

Szertinem eddig nagyon jól állsz, és simán bekerülhetsz. Annyit tudok mondani h a középfokú elég könnyű bioszból meg kémiából is. Tehát az egyiket letehetnéd közép szinten. (szerintem a kémia mindkettőből nehezebb, én inkább a biosz emeltet ajánlanám)

A másikat emelt szinten. Nézz meg régebbi emelt érettségiket, mérlegelj melyiket tartod könnyebbnek. Keress felkészítő tanárt, amelyik tárgyból jobbat találsz azt válaszd, vagy amelyikat jobban érted, szereted!

Sok sikert a felvételihez!

2010. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én két éve csináltam a biosz emeltet, szerintem nem volt nehéz egyáltalán :) hajrá
2010. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!