Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tanító szakról átfedő info?...

A tanító szakról átfedő info? Ajánlatos, és kiknek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy milyen nehézségű a képzés (pl. Elte-Tók), illetve hogyan/mikor lehet választani az irányultságot tekintve, azaz h amit tanítani szeretnék majdan (1-4. osztályokban)????


sürgős lenne, /mert 1 szűk hetem van véglegesíteni és a bizonytalanságaimat, dilemmáimat egy döntéssé formálni/


2011. febr. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Bajára jártam tanítóképzőbe, arról tudok mesélni ha gondolod:)
2011. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, jöhet! ;)
2011. febr. 7. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:

NÁLUNK ÚGY VOLT, HOGY MÁR A FELVÉTELINÉL EL KELLETT DÖNTENI A MŰVETSÉGTERÜLETET (MAGYAR, MATEK, TESI, RAJZ...STB.). HA SZERENCSÉD VAN AKKOR INDUL AZ A SZAK KELLŐ SZÁMÚ JELENTKEZŐ ESETÉN...PERSZE NÁLAM A RAJZ NEM JÖTT ÖSSZE ÍGY A MAGYARBA TETTEK ÁT...HOGY MI ALAPJÁN? EZ SOSEM DERÜLT KI. (SZERINTEM OTT VOLT KEVESEBB JELENTKEZŐ).

(megjegyzem- a magyar a legnehezebb!!!-legalábbis Baján)

Tehát én magyal műveltségterülettel végeztem ez a tanítóképzőt. Ez azt jelenti, hogy: 1.-4.osztályig mindent taníthatsz + a műv.ter.-eden 5.-6.oszt-is (nálam ez ugyebár a magyar).

Nem bántam meg, nagyon szeretek tanítani. 6éve tanítok alsóban mindent+osztályfőnök is vagyok+napközis is heti 1 napon:)

Azért arra készülj fel, hogy nem ebből fogsz meggazdagodni: 6 éve a pályán, (2 lépcsőfok ugrással a ranglétrán, osztályfőnöki pótlékkal, adójóváírással 95ezer a nettó! Kezdőként jó ha megkapod majd a 80-at. És nincs semmi egyéb juttatás! (ruhapénz, üdülési csekk, étkezési jegy, szakkönyv-hozzájárulás...stb)

Sok sikert!

2011. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást!


Igazából még tanácstalan vagyok a pályaválasztást illetően (megfordult már a listámon a kommunikáció és médiatudomány, szociális munka), de valahogy az utóbbiról azért hallottam egy s mást ami azért figyelembe veendő, aztán anyukám sem 100-al támogatja.... ÁM ma jött valahogy az eszembe ez a tanító szak. Viszont nálam csak alsó tagozat jöhet szóba, az a korosztály közelebb áll hozzám (ilyen területen).

De nem tudom, elég nehéz fába vágom a fejszém?!

Láttam nemrég a tanrendet... és nem semmi

A matek az milyen szinten megy ? A középiskolai ugye nem tanrendű??

2011. febr. 7. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A matek elég gáz, már ami a matematikai tantárgypedagógiát tartalmazza. Igazából középiskolai matek nincs de a tananyagban bizony van valószínűségszámítás+kombinatorika...stb. :(((((

Pláne hogy az ezt oktató tanár írta azt a bizonyos könyvet amit szóról-szóra tudnia kell minden halandó embernek aki csak az intézményben lélegzik...szóval az brutál!!

Bizony én is (ki nem?) UV-ztam (utóvizsgáztam) belőle 1 félévben...de túléltem!

2011. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!