Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék érdeklődni az...

Tibich kérdése:

Szeretnék érdeklődni az Idegennyelvű Kommunikátor szakról. Anglisztikához viszonyítva hol áll? Kapok-e elvégzéséért diplomát? Nyelvi oktatáson kívül mit érdemes még megjegyezni vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindenképp angollal szeretnék foglalkozni, de sok helyről olvasom hogy az Anglisztikát nem ajánlják, pláne ha a nyelvi tudásomat szeretném tökéletesre csiszolni. Milyen lehetőségeim lehetnek?
2011. okt. 17. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezen a szakon tanultam (konkrétan német idegennyelvi kommunikátorként), de most félbehagytam. Ez az úgynevezett "IK" szak hasonló az anglisztikához, persze még sem ugyanaz. Sok tárgy megegyezik, ugyanaz mint ami az anglisztikásoknak is van (főleg a gyakorlatok). Az előadások közül viszont már csak 2-3 egyezik. Az anglisztikánál szerintem könnyebb ez a szak. Az első év inkább az angol nyelvre megy rá (leginkább a nyelvtanra), míg a második a "kommunikátor" részre. Ha van bármi kérdésed kérdezz nyugodtan.
2011. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jah igen és még valami:

Diplomát nem ad ez a szak, hisz ez csak egy felsőfokú OKJ-s szakképzés. Csak egy oklevelet ad.


Az a baj ezekkel a szakokkal, hogy minden nyelvtani szabályt megtanít (tényleg minden kis jelentéktelen dolgot), de a nyelv gyakorlati alkalmazására meg alig fektet hangsúlyt...

2011. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2011. okt. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!